Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikós Lovasudvar: személyes...

Csikós Lovasudvar: személyes vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Pécselyen található lovardáról van szó.

Kérlek honlacímet ne másoljatok be, ott szétnéztem, személyes véleményekre lennék kíváncsi. (Nyáron oda mennék táborba, viszont a tábor leírása és a lovarda leírása némileg ellentmond egymásnak. Ezért kéne a személyes vélemény.)

Köszönöm :)


2010. dec. 9. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 2008 nyarán voltam ott táborba, egy barátnőmmel mentem ők ott laknak Pécsely közelében így elmentek megnézni és kérdezgetni a táboról. Nekik azt mondták hogy saját lovas a tábor mármint hogy húzol egy lónevet az ottani lovakból és a táborban azt csutakolod és azon lovagolsz. Leginkább ezért mentem mert ez nagyon megtetszett. Eljött a tábor, hát nem így volt voltunk vagy 16an és egy lovat csutakoltunk egyszerre 2en-3an melyik lóra hány fő jutott és volt 4 ló amin lovagolni lehetett és azon lovagoltunk. Voltak ilyen ügyességi játékok-versenyek (pl. lovaskocsi mosóverseny, talicskatoló verseny [hogy egy gyerek benne ült a többi meg tolta], bálagurító verseny), kirándulás, csikós bemutató (bár az egy turista csoportnak volt csak mi is megnézhettük). Fürödhettünk, mentünk lovaskocsizni, filmet néztünk. A szállás nagyon szép, minden szobába külön fürdőszoba, a szobák 2-3fősök voltak (mármint ahol mi voltunk) benne kis hűtő, tv, telefon, nagy szekrény. Az ételek nagyon finomak voltak az ottani étterembe ettünk reggelihez volt kakaó, tea, ebédhez és vacsorához üdítőt lehetett kérni.

Ebből állt egy napunk:

-Felkelés, öltözés

-Reggeli torna a tenisz pályán (futás, guggolás, malomkörzés meg ilyenek)

-Reggeli

-Lovak csutakolás, lovaglás

-Szabad foglalkozás

-Ebéd

-Fürdés, szabad foglalkozás (ilyenkor voltak pl. a kirándulás, ügyességi játékok)

-Vacsora

-Takarodó


Egy napon csak egyszer lovagoltunk, délelőtt akkor se sokat sajnos. A lovak nyugodtak voltak. Úgy volt hogy aki tudott az szabadon lovagolt a karámba aki nem az futószáron.

A tábor végén meg kaptunk oklevelet és egy cd-t a képekkel :)


Ja és ez a sima tábor nem a sport lovastábor.

Remélem tudtam segíteni :)

2010. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

a sport táboros részéről tudsz valamit esetleg? legfőképp azt, hogy mennyiben más, mint a sima? :)

2010. dec. 13. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

első vagyok, bocsi hogy most válaszolok csak nem nagyon néztem :S

a sport táborról én azt hallodtam hogy ott már van ugratás, terep meg ilyenek :)

2011. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ide késő, de ha valaki még elolvassa és hasznát veszi, akkor van értelme.

Kezdőként kifizettem 60.000 forintot a semmiért. Akik tudtak lovagolni, azok napi egy órát ültek a lovon, a többi 11 gyerek felosztotta a maradék hatvan percet. Fő/5-10 perc.

Holott azt írták napi 1-2 óra lovaglás/fő, haladóknak tereplovaglás. Hát a haladók nyafogtak mikor mehetnek terepre, de egyszer se vitték ki őket. A kezdők meg élményként lószerszámot pucoltak az éppen leszerelt bértartó után. Délben akadályokat állítottunk amíg a haladók lovagoltak és bent a légkondis házban ücsörögtek.

2013. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!