Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kisebb lovak fürgébbek mint...

A kisebb lovak fürgébbek mint a magasabbak? Melyek azok a fajták amiknek marmagassága nagyobb mint 170cm? A díjugratást hány éves korban kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb lovaknak térölelőbb a vágtájuk, szóval haladhatnak ugyanannyit. Az én lovam 176 centi (kisbéri félvér kanca), hatalmas vágtája van, de gyors is. :)

Díjugratást belovaglás után el lehet kezdeni vele, kb. 3,5-4 éves korban.

Fajtákat meg nézegess, kisbéribe is van, amelyik csak 155 centi, az enyém meg akkora amekkorát írtam. Vérvonalfüggő.

2011. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A kis ló előnye, hogy könnyebb fordítani...így versenyen összevetésbe például könnyebb.

Az én lovam mondjuk 155cm de b3-ba ugrik. Őt nem én kezdtem el tanítani de 4 éves kora óta versenyzik

Fiatalon jobb elkezdeni, de ha nem megy ne csüggedj el mert az esze akkor még nem biztos, hogy megjött hozzá.

2011. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

Nem fogalmaztam pontosan. A lovasnak hány éves korban kell elkezdenie a díjugratást? :)

2011. jan. 14. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahány évesen szeretnéd, persze nagyon kicsinek nem érdemes, mert nem ér le rendesen a lába a kicsi gyereknek, nem tud rendesen csizmával rázárni stb...szerintem az ideális 10-11 éves kortól, de akkor is csak kis x-eket meg esetleg 40-50 centis ugrásokat. Aztán ahogy tapasztal a gyerek, lehet tovább fejlődni, és mire eléri azt a kort, B1-re lesz egy olyan tapasztalata, hogy jó eséllyel tud majd felfelé fejlődni.
2011. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy könnyebb ló fürgébb, mint egy robosztus ló álltalában. Egy nagytestű, csontos ló nem tud olyan tempóban futni mint egy angol v. arab telivér. Sok fajtában vannak nagy marmagasságú lovak. De ha már a díjugratásnál tartunk. Hannoveri,magyar sportló, kisbéri félvér. A díjugratást minnél korábban kezdi el egy gyerek annál nagyobb esélye van akár profi szintre lépni. Én 3 éves kortól oktatok gyerekeket.Ha megtanulta stabilan irányítani a lovat mind a 3 jármódban, úgy megkezdhető az díjugratás oktatása. De csak hozzáértő edző álltal. Egy jó edző hamar meglátja a tehetséget.
2011. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a német lovakat ajánlom ugróba nekem is bajor félvérem van 170 a marmag.ja ,de a holsteini is nagyon megbízható...stb . a díjugratást 12-13 évesen jó kezdeni bár a rajtengedély vizsgát már 10évesen le lehet tenni :)
2011. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!