Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szóval az utcánkban az egyik...

Szóval az utcánkban az egyik férfi vett két lovat. Én mint nagy lómániás, minden nap látogatom a pacikat, de még a szüleim sem tudják. Ha ő észreveszi ezt feljelenthet?

Figyelt kérdés
Nem lépek be a telkére, csak a pacikkal barátkozom. egy másik kérdés, ha megrázott a kerítése, mert ugye vezetett bele áramot, attól nekem lehet nagy bajom? és még valami: Tehetek-e valamit, hogyha látom, hogy a paciknak mindenük megvan, viszont a szőrükre már rászáradt a sár, tiszta koszok szegénykéim. és az egyik pacinak nagy a hasa, de a lábainál, meg úgy mindenhol kilátszanak a csontjai. Ennivalót nem merek neki vinni, mert utána a gazdájától is kérni fogja a csemegét, és nekem meg nincs jogom beleszólni abba, hogy ő hogy neveli a pacikat...
2011. febr. 6. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem, szerintem nem. Nem léptél be a telkére, nem bántalmaztad a lovakat, szóval, nem. A kerítés bizonyára azért rázott meg, mert villanypásztorként használja. Ettől nem lehet bajod, csak kellemetlen.

Tehetsz, vedd fel a kapcsolatot a hapival és kérd meg, hogy hadd pucoljad meg a lovait. Ha normális még örülni is fog neki.

Az viszont nem jó, ha sovány. Általában a sovány lovaknak "nagy" hasuk van, de kilátszik minden csontjuk. Persze az is lehet, hogy férges, vagy vemhes - ha kanca. :( Én akkor is vinnék nekik ennivalót, mert ha éhesek, ne hidd, hogy a gazdájuktól nem kérik majd a kaját...

2011. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés, akkor viszek neki, köszi a gyors választ :))
2011. febr. 6. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali! Megértem a lóimádatod, én ezt csináltam gyerek fejjel csak kutyákkal.(sokáig nem lehetett kutyám, nem engedték) Sőt sunyi módon tovább is mentem, de ezt most hagyjuk. Legvégül pedig odáig fajultam hogy 2 helyre jártam sétáltatni kutyát, össze spanoltam a tulajokkal, és megkérdeztem ha úgy van, és nincs idejük rá levihetem e a kutyájukat, és egyik se mondta hogy nem!

Lókérdés: A lovat valóban tisztán kell tartani, az maga is egy igen tiszta állat, sőt mozgatni , le kell járatni rendszeresen!!!!! Ezt tudja a tulaja is biztosan. Biztos vagyok benne, ha megkérdeznéd tőle, hogy segíthetnél e a lovak rendbetartásában, esetleg lelovagolásában, azt mondaná, hogy persze! Neki is időt takarítasz meg ezzel, nem is keveset. A kaját ne forszírozd szerintem, nehogy megsértődjön a gazdája. ... Ha látja a gazda hogy szereted őket és még segíteni is akarsz, na és ráadásul ingyen, nem ellenkezik majd, én se tenném, sőt örülnék. ( ha lennének lovaim...:) )

2011. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A villanypásztor nem veszélyes se rád, se a lovakra. Kicsi áram van benne, ami impulzus szerűen megy benne és megcsíp, ha hozzáérsz. Mi is ezt használjuk, mert a lovaink nagy területen vannak.

Az, hogy sárosak a lovak nem utal felelőtlen tartásra, főleg ebben a sáros időben. Nálunk egész nap kinn vannak, ha kimész lepucolod, fél óra múlva lefekszik hemperegni és ugyanolyan sáros lesz, mint volt. Mi se pucoljuk őket naponta, csak akkor amikor befogunk, vagy lovagolni megyünk. Ettől nem hiszem, hogy rossz gazdái lennénk a lovaknak.

Ha bratyizni akarsz a lovakkal szerintem haverkodj össze a tulajjal, mivel én se örülök, mikor idegenek piszkálják a lovakat, esetleg répát vagy más nyalánkságot adnak nekik. Ha a tulajjal jól kijössz, esetleg azt is megengedi, hogy rájuk ülj, vagy segíts a gondozásban.

Az hogy kicsit pocakos és csonti lehet attól, hogy vemhes, vagy (mivel nem írtad mióta vannak) a hely, illetve kajaváltás is kicsit megviseli a lovat. Figyelgesd, hátha változik.

Szóval kérj engedélyt a tulajtól és akkor semmi bajod nem lehet belőle.

2011. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló problémával küzdök, csak a másik oldalról. Itt van a kertben a ló és az utcáról mindig jönnek csodálkozni, bámészkodni, amivel még nincs is gond, de van, hogy etetik. Ha kimegyek, akkor meg elrohannak. Pedig ha normálisan állnának a dologhoz, és kérdeznének, biztosan nem hajtanék el senkit.

Szóval tényleg beszélj a tulajjal!

Én minimum heti két-háromszor mozgatom, ilyen időben pucolom majdnem egy órán keresztül, és mikor visszaengedem, akkor 10 perc alatt tuti lefekszik és mindene sáros lesz. Szóval ez tényleg nem arra utal, hogy rosszul van tartva, bár szerintem sokan az én lovamról is ezt gondolják, legalábbis, aki nem ért hozzá. Mondjuk az enyémnek egy bordája sincs kint.

Lehet, hogy nem lesz kedves a tulaj, de egy próbát megér, mindenesetre az inkább zavaró, ha sunyiba lovaznak. És semmiképp se etesd semmivel, amíg a tulaj nem engedi meg!

Sok sikert! És remélem, hogy az én "lóbámészkodóim" is ilyen felelősségteljesek. :)

2011. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Etetni ne etesd a tulaj beleegyezése nélkül! Bajt is okozhatsz vele.


Az pedig, hogy sáros, természetes dolog. A lovak már csak ilyenek. Amint beengedik őket a legelőre, vesznek egy alapos sárfürdőt. A legyek és az egyéb kártevők ellen.

2011. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig mentem egy mogorva bácsihoz de aztán megkedvelt. Így jóba lettünk. Ott voltam mikor ellett a lova. Én neveltem fel a csikót mindig játszottam vele. majd mivel ilyen sokat segítettem neki nekem adta a csikót mindössze 50ezerér. Egy igen szép fekete magyar félvér kanca. (= Nem vártam volna el tőle, hogy oda adja. De nagyon jóban lettünk az öreggel! és naponta találkozik a csikóm az anyjával. (=


Mogorva volt de 5x már nem zavart el! :D

Amúgy lehet velük normálisan is beszélni! (=

2011. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!