Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettünk egy lovat egy férfitól...

Vettünk egy lovat egy férfitól és azt mondta h egészséges. (Amit apu gyanított, mert behorpad a lágyéktáj fölött- a medencecsont alatt lévő rész). Rá 2-3 hónapra pár kőr után nagyokat lélegzik. Szerintetek mi a baja?

Figyelt kérdés
Az orrlyukai kitágulnak és néha köhög.Fura hangot is szokott adni az orrán keresztül, mikor levegőt vesz. Már az istállóban is jobban veszi a levegőt, mint általában. A lószakértő azt mondta h formába hoztam azért vettem észre, de azt nem tudja h mitől veszi ennyire a levegőt. Szerintetek mi a baja? Mit kell tennem? Szabad lovagolnom rajta? Olvastam a neten és talán azt gondolom tüdős a lovam? Ha igen mit tegyek? Nagyon félek.
2011. febr. 6. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet kehes, de még az elején tart. Állatorvost neki! Ő majd megmondja mi a teendő.
2011. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű h. kehes vagy mikor kimelegedett, hirtelen ivott.

Láttam már sok ilyet sajnos. :S Azt szokták csinálni, hogy kikupálják valamennyire és túladnak rajta... (mint ahogy az előző gazdája is csinálta) vagy beleölnek rengeteg pénzt és vagy meggyógyul, vagy nem.


esetleg ők tudnak segíteni: [link]

2011. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez szerintem is korai stádiumú kehesség. Ha időben kezelik, és megfelelően takarmányozzák - pl vizezett széna, abrak, és nem mész vele nagyon poros pályára, hanem inkább terepre, vagy fellocsoltatsz, valamint megfelelően bemelegíted és lelépteted, akkor a kehesség kezelhető, és tünetmentesíthető (valamennyire). Ismerek olyan lovat ami kehes, és versenyzik. Ugyan nem lehet annyira terhelni, mint egy egészséges tüdejű állatot, ettől még lehet vele dolgozni meg versenyezni, csak nagyon vigyázni kell rá.

Kétszer is meggondolni a nyári fürdetéseket, és télen, ha nagyon izzadt, akkor takarót rá lépésben, hogy ne fázzon meg.

Persze, ha már előrehaladott a kehesség, akkor nem nagyon lehet segíteni rajta sajnos. Ha kanca, akkor általában befedeztetik, ha mén és van vizsgája, akkor fedeztetnek. Heréltekkel ilyen szempontból nem sok mindent lehet kezdeni... :(

2011. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat,sokat segítettetek vele.
2011. febr. 7. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy előttem írták. :S

Lovat nem szabad "kipróbálás" nélkül vásárolni. Hülyén hangzik, tudom, mert itt nem egy autóról van szó, de sajnos ezt kell csinálni. Felnyergelni vagy kocsi elé fogni, és odaadni a szárat. Így képet lehet kapni a ló képzettségéről, valamint esetleges hibáiról, betegségeiről, ami mozgatás közben jelentkezik. Nem utolsó sorban pedig miután felszáradt, szár nélkül visszaengedni a helyére. Ezzel a ló látását vizsgálhatjuk. Volt már ismerős a körömben, aki egy vak ló tulajdonosa lett, és csak otthon szembesült a ló ezen problémájával.

2011. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valószínűleg kehes. Az én heréltem is kehes. A legfontosabb h SZABAD LEVEGŐN LEGYEN! A poros,penészes szénától óvni és minden poros dologtól. De tényleg az segít a legtöbbet ha mindig kint van a szabad levegőn! Hidd el sok idő de sokkal jobban lesz.
2011. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Füles válasza:
nekem nincsen lovam, és nem is tudom mi lehet a baja, de én biztos elvinném orvoshoz :)
2011. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!