Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen anyagból van? És hol...

Milyen anyagból van? És hol kaphatok ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy már nagyon sok pénzt költöttem a lovaglásra, és a felszerelésekre :) És most kinőttem a lovaglónadrágom...

Arra gondoltam, hogy mivel a nagynéném varrónő, akár ő is varrhatna nekem egyet:) Ezért szeretném megkérdezni, hogy ha én bemegyek egy szatócsboltba, mit mondjak az eladónak, milyen anyagot kérek, mi ennek az anyagnak a neve? Egyáltalán árulnak-e ilyet a közpiacon?

Ti mit gondoltok az ötletemről? Jobb lenne, ha továbbra is lovasboltba vennék nadrágot?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. febr. 12. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
A lovasnádágnak elég egyedi a varrása, ezért is nehéz javítani ha elszakad. Inkább nézz használtan, vagy az aranypatkó lovasboltban. Ott pár ezresért lehet kapni, márkás használt gagyókat!
2011. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát jah legegyszerűbb venni egy "újat" akár netről vagy innen onnan. Ha mész anyagot venni, akkor vidd magaddal a gatyódat és majd az üzletben tudnak segíteni, meg a varrónőnek is add oda, hogy le tudja lesni a szabást és a varrásokat.
2011. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az anyukám varrónő és varrt pár nadrágot, de sajnos egyik sem lett az igazi, pedig több mint 30 éve varr, saját varrodánk van, tehát nem amatőr.

Először is a legnagyobb gond az, hogy egyszerűen nem lehet ilyen anyagot venni boltokban. A lovasnadrágoknak elég speciális az anyaga, minden irányban nyúlékony, emellett a műszál aránya maximum 5 % lehet benne, hogy ne csússzon és ne fülledjen be. A "bőrbetét" pedig szintén egy speciális anyag, na ilyet meg aztán végképp nem tudtunk boltban venni sehol :( Bár egy profi varró ki tudja úgy szabi a gatyát, hogy a kényes helyeken, ahol a nyereggel érintkezel, ne legyen varrás, de ilyen speciális anyagot szerezni, nekünk sosem sikerült, pedig megvannak jócskán a kapcsolatok. Arról nem is beszélve, hogy a speciális szabásminta miatt lényegesen több meló egy ilyen gatyát megvarrni, mint egy sima nadrágot. Úgyhogy ha megnézed az időráfordítást a varrásra, meg ha egyáltalán tudsz megfelelő anyagot venni, ami tuti nem olcsó, akkor lehet jobban jársz, ha inkább veszel magadnak egy kevésbé márkás bolti lovaglónadrágot. Vannak már egész jó minőségűek jó árban, nyilván nem Pikeur-ben kell gondolkodni. :)

2011. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy heti szinten használt Káró lovagatyám, már 7 éve megvan és meg sincs kopva (10 ezer volt akkor, most is kb annyi).
2011. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez nekem is megfordult már a fejemben, egyébként egy ismerősünknek megvan a szabásminta, de szerintem annyi pénzt belefektethetsz amennyibe kerülne mindent beszerezni, főleg hogy sokmindent nem is lehet.. Nem feltétlen kell 12ezerért nadrágot venni a lovasboltban, nem tudom hol laksz, de nagyobb városokban szerintem vannak turik ahol lehet kapni használtan, és nem csak egyet egyet, pl nálunk van egy nagy, ott csomó van összegyűjtve egy helyen, sok a kicsi meg a rossz, de azért lehet kifogni jókat is. Egyébként szerintem internetről ne rendelj, max ha újat szeretnél, amiből pl van egy és tudod hogy biztosan jó-e a méret, mert attól hogy pont 40-es vagy 38-as, nem biztos hogy felvéve is tetszene. Egyébként ha olcsón szeretnél lovaglónadrágot venni, ajánlom figyelmedbe a Decathlon boltokat, 3000(!) forintért vettünk felnőtt(!) lovaglónadrágot. És használtan sem lehet nagyon olcsóbban kapni, max ezer forinttal kevesebbért. Szerintem érdemes megnézni, mi vettünk kettőt, jók.
2011. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Kárót már nagyon régen nem gyártják, megszűnt az a cég. Lovas üzletben dolgoztam, onnan tudom.

Egyébként a lovasok.hu-n is érdemes az apróhirdetéseket nézni, mert sokszor árulnak ott használt, de még új gatyókat is! Én is adtam el ott nadrágot, mert kihíztam. Nem volt semmi baja, alig használtam és kevesebb mint fele annyit kértem érte. 8 ezerért adtam el a 20 ezres, alig használt gatyát. De sokkal olcsóbban is tudsz venni használtat, főleg, ha eredetileg sem volt olyan drága gatya mint az enyém. Érdemes megnézni.

2011. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) akkor talán ég is maradok a bolti naciknál :) Majd nézelődöm! Mindenkihez ment a öld mancs :))
2011. febr. 13. 13:20
 8/8 A kérdező kommentje:
*zöld
2011. febr. 13. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!