Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok még ilyen lábbal?...

Lovagolhatok még ilyen lábbal? :- (

Figyelt kérdés

Több évvel ezelött lépcsőről lefelé jövet, megbicsaklott a bal lában. Nem szakadt el a szalag, de nagyon megnyúlt. Amúgy alapból, is nagyon lazák, vagyis a normálistól sokkal lazább.

Akkor öt hetes járógipszet kaptam.

Most Csütörtökön, meg ugyanez történt, csak mivel nincsen TB. - m nem mentem el dokihoz. Fásli van rajta.

A járdán már tudok menni ha rögzítve van a lábam de a föld úton még nem.

Járt már hasonló képpen valaki úgy mint én?

Lovagolhatok még ezek után valaha? :-(


2011. febr. 13. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Phu, mintha magamat olvasnám.

Nekem is megnyúlt a bokaszalagom, aztán újra. De nekem most kutya bajom sincs. Legyél óvatosabb! Vigyáznod kell azzal a lábaddal, de nem látom okát,hogy ne lovagolhass...

2011. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez,csak a térdemmel,és 1,30 m ugratok =PP

Nyugi,helyrejössz!:)

2011. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást! :-)


Csak most annyira le vagyok törve. Még a kutyákkal se tudok menni sétálni. És ettől totál befordulok. Mikor annyira alap dolog sétálni.

Nem tudom képes leszek e egyáltalán a nyeregbe felszállni.

A fene. :-( Pont a bal lábam....

2011. febr. 13. 16:15
 4/16 anonim ***** válasza:

Unokahúgomnak is lazák a térdszalagjai és simán lovagol. Várd meg míg egy kicsit jobban lesz és utána lovagolhatsz szerintem. Mondjuk eleinte felhágó kőről vagy segítséggel szállsz fel, esetleg felszálláshoz pár lyukkal hosszabb kengyelt használsz.

Mellesleg jobb oldalról is fel lehet szállni, sőt van olyan ismerősöm aki váltogatja az oldalakat a ló miatt is, hogy ne mindig balról legyen terhelve ilyenkor, meg a kengyel szíja se nyúlik ki jobban.

2011. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem a vállam ugrott ki és nyúlt meg a szalag. nekem is lazák az ízületeim. Kérdezz meg egy gyógytornászt,tud-e ajánlani valami erősítőt. A szalagokat ugyan nem tudod erősíteni de az izmokat igen, így kisebb az esélye hogy újra kibicsaklik. Ha naagyon nagyon meglazultak a szalagjaid, meg is műttetheted.

Egyébként ha normális bőr csizmaszárral lovagolsz, és nem azzal a feltépőzárazóssal, akkor nem nagyon tud megbicsaklani a bokád, mert a cipő meg a bőr tartja az egész alsó lábszáradat. Lovagolhatsz, ne aggódj, szalagszakadásos térdműtét után is lehet lovagolni :)

2011. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Sokkal nyugodtabb vagyok. És már nem is fáj annyira mint kezdetben.

Oda fogok figyelni akkor a csizmára, meg a felszállásoknál.


Azt nem is tudtam hogy jobb oldalt is szoktak felülni. :-O

Úgy még soha nem próbáltam. :-)

2011. febr. 14. 12:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Első esetnél nem adtak utána bokaszorítót? Volt egy csapattársam, edzésen fordult ki a bokája, szalagszakadás, de nem gipszelték, pihentetnie kellett, majd kapott egy merev bokaszorítót fűzővel, szalaggal, biztos láttál már olyat. Nem kell mindig hordani persze, mert csak jobban nyújtja a szalagokat, de neki fél évig hordani kellett minden edzésen, meg a sérülés után mikor már fel tudta venni pár hónapig azthiszem. Vennetek kéne egy ilyet, elvileg van rá TB támogatás.. Egyébként felsázllni szerintem fel tudsz, feldobnak pl, az már más, hogy a kengyelben hogy tartanád a lábad.. Pár alkalommal lovagolj kengyel nélkül, az amúgy is jót tesz, és addig sem kell ezen problémázni:)
2011. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az első esetnél öt hetes gipszet kaptam. Most viszont el se mentem a dokihoz, mert nincsen TB.-m.

Hát az első napokban biztos hogy kengyel nélkül megyek, a karámban. Aztán majd ha visszaerősödtem akkor a terep is szóba jöhet újra.

Állatorvossal beszéltem, Ő tanácsolta a Lóbalzsamot. Úgy vettem észre hatásos. :-)

2011. febr. 15. 11:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Állatorvossal a bokádról?:O mondd hogy ismerősöd, és nem csak úgy egy állatorvoshoz mentél el:| amúgy de, menjetek vissza, ha sérülés miatt van, adniuk kell.. Mondom, a csajnak vagy 2 hónapig hordania kellett a bokaszorítót, aztán még fél évig tesin, edzéseken..
2011. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

:-D


Igen ismerős doki. Sajnos humán orvoshoz nem tudok menni, de nagyon sokat javult.

Hamarosan futok a ,, lúval " együtt.

Már nem fáj annyira a bokám, de nem akarom elkapkodni. Nem erőltetek semmit.

Szerintem egy max két hónap és tudok lovagolni. Persze először csak lájtosan.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :-)

2011. febr. 16. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!