Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most kezdtem el vágtázni,...

Most kezdtem el vágtázni, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Futószáron most hétvégén vágtáztam először, és most még foghattam a nyerget. Bár így is úgy éreztem, hogy elrepülök, de mindamellett fantasztikus érzés volt. Tudtok tanácsot adni, hogy mit tegyek, hogy kengyel nélkül, kapaszkodás nélkül is jól menjen?
2011. febr. 14. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Üljél mélyen a nyeregben, a lábadat próbáld minél lentebb tartani (ha elkezded felhúzni elveszted az egyensúlyod) és nyomd le a sarkadat. A hátad legyen egyenes, de ne legyen merev, feszes a tartásod. A csipőddel, derekaddal kövesd a ló mozgását. Semmiképpen se kapaszkodj a szárba.
2011. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Ülj bele a nyeregbe.

Hülyén hangzik, de majd ráérzel.

Ha követed a csípőddel a lovad hátának mozgását és megérzed a ritmusát, simán menni fog kengyel nélkül is.

Bár a szőrén-tanulásra esküszöm.

;)


Sok sikert!

2011. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyújtózz lefelé. Mélyítsd jobban az ülésedet. Tudom, hogy akkor nem ez az első gondolat, de viszont a legcélravezetőbb. Minden jármódra érvényes persze.


Esetleg a voltige-hevedert ajánlanám az első futószáras vágtákhoz

2011. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én eddig csak haladóbbakat láttam vágtázni, és tökre úgy tűnt, mintha direkt löknék a lovat előre csípővel, és nem pattogtak a nyeregben, aztán láttam egy kezdő apukát, ő pattogott, akkor jöttem rá, hogy SZERINTEM combbal szorítanak erősen, hogy ne pattogjanak.. Mást nem nagoyn tudok:/
2011. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell szorítani. Nem amiatt marad fent az ember, hanem a mély és egyensúlyban lévű ülés miatt. A laza has- és hátizmog segítik a csípővel a ló mozgásának követését.
2011. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Laza derék, és jó mély ülés :) Mivel a ló futószáron körön megy, ezért a belső ülőcsontodra terhelsz egy kicsit, így lesztek egyensúlyban a lóval. Nem szabad ráparázni, hogy hú most vágtázni fogsz, sőt egyszerűbb mint az ügetés. Ha van a loviban futószáras heveder, vagy esetleg voltige heveder, akkor kérd, hogy azzal menj. Nekem eleinte "szőrén" jobban ment a vágta, jobban éreztem a lovat, az egyensúlyomat is könnyebben megtaláltam, és ez egy olyan jármód, mely tényleg ülteti a lovast.
2011. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Holnap megint megyek, és megpróbálok a leírtakra odafigyelni.
2011. febr. 16. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Többiek már leírták, de azért: ülj bele mélyen a nyeregbe, lábaddal tartsd magad, csipőd legyen laza, tartsd a szárat.:) Viszonylag rövidre, ha menős a ló akkor tartsd minél erősebben. Bár nem hiszem hogy futószáras ló lenne az ilyen. :) Sok sikert! A vágta a legjobb jármód, nekem az a kedvencem:D
2011. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
ne csusszan e a lábad a kengyelbe és ne húzd a ló száját mert az csak idegesítené.
2011. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nekem az volt hogy nehezen keztem el kengyel nélkül vágtázni az oktatóm azt javasolta hogy kengyel nélköl ügessek igy megerősödik a lovagló izmod ez amugy tényleg bevált :).. ne csusszon be a lábad a kengyelbe még ez nagyon fontos amugy az oktatód ugyis egy csomó tanáccsal elfog látni..


remélem ezzel segitettem

2011. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!