Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Puhacsüdű, de még fiatal és...

Puhacsüdű, de még fiatal és egészséges lábú sportlónak lehet erősíteni valahogy a csüdjét?

Figyelt kérdés

Vagy csak figyeljek oda a helyes bemelegítésre, szánjak rá meg a leléptetésre több időt, és fáslizzam ha kezdenek szétmenni a lábai?


Amúgy hobbira használom, karámlovaglás alap, díjlovaglást nagyon alap szinten tudjuk.


2011. febr. 14. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj a bemelegítésre és a leléptetést is tarts be mindenképpen. Azt tudom ajánlani, hogy nehezebb munkáknál vagy rossz talajon fáslizd be a lábát, de ne gumis fáslival, hanem sima - ajj mi az?? - szövet (?) tudod amiben nincs gumi meg semmi munkafáslival, úgy hogy jól tartsa a csüdjét. Erre erősíteni nagyon nem lehet a munkán kívül, ez genetikai adottság, de a betegségek így megelőzhetők. Célszerű idősödő korban melegfáslizni éjszakára. :)
2011. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam is nagyon pufa csűdű és az állatorvos a többszöri, kemény talajon való mozgatást javasolta.


Elég otrombán néz ki, első ránézésre emberek el sem hiszik, hogy -egyelőre- csak esztétikai probléma. De sánta nem volt rá, annyi a bajom vele, hogy emiatt az első lábait jobban terheli. Pedig nyúzom rendesen, díjlovaglás, terep, egy-kétszer ugrottunk is, de nem hiszem, hogy ezekben a szakágakban a nagyobb terhelést jól viselné...

2011. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A csüdöt hogy fáslizzátok be munkához? :D Tudjátok hol van az egyáltalán?

Amúgy csak óvatosan a fáslival, mert puhíthatod vele a lovat, ha túlzásba viszed!

A puha csüd genetikai adottság, túl sok mindent nem tudsz tenni, mint hogy kíméled a lovadat. Beszélj az állatorvossal, ő mit javasol. Bár nem hiszem, hogy hobbi lónál ez akkora probléma, ha amúgy kíméletesen lovagolod. Versenyzésre viszont nem hinném, hogy alkalmas lesz valaha is, mert hamar tropára fog menni a lába olyan erős terhelés mellett.

2011. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a fáslizást az inak fáslizására értettem, hiszen azokat terheli jobban. versenyezni majd a csikóival szeretnék miután felnőttem :) akkor köszi a válaszokat, olyanokat hallottam, hogy nálam szinte luxusban lesz, én nemvagyok az a megerőltető tipus, itt ezekszerint lehet hogy semmi baja nem lesz.meglátjuk!
2011. febr. 16. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!