Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék gyakrabban lovagol...

Hogy tudnék gyakrabban lovagolni járni?

Figyelt kérdés
Persze, az oktatóval se lehet lerendezni mindig. De ha én megszervezem, akkor mindig közbe jön valami. ( halál komolyan...) Akkor gondolom szervezze meg nekem valaki a családból, de az se egy könnyű procedúra. Ráadásul, ha hó van, akkor nem is engednek lovagolni mert megcsúszik a ló meg blablabla. Meg apám nincs szivesen benne a dologban, mert hogy milyen veszélyes sport. Mondtam neki, hogy az úszás is ugyanolyan veszélyes hiszen bármikor bele lehet fulladni a medencébe... Meg ennyi erővel minden sport veszélyes... A lovaglásban tudom hogy fentállhat kisebb nagyobb baleset, de hát akkor is. Úgy szeretnék már lovagolni... Utoljára nyáron voltam... Meg hiányoznak a lovak.:(
2011. febr. 16. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Mi az hogy nem lehet lerendezni az oktatóval? O.O Az oktatónál kell lennie határidőnaptárnak, beír, és slussz mehetsz időpontra. ha ez náladfelé nem így van, akkor az problémás, mert sosem lehet tudni, mikor van szabad ló, és mikor van ideje az oktatónak. Kérd el a számát, akkor telefonon tudtok egyeztetni.

Hóban nem is nagyon lehet lovagolni, kivéve ha van fedeles. A havon csúszik a ló és tényleg elég veszélyes nemcsak rád, a ló lábára nézve is.

A szüleidet győzd meg, hogy egy a fontos, a kobak a fejeden. Lehet már kapni gerincvédő mellényt is, hasznos dolog bár elég drága. Használtan olcsóbb és ha jó állapotú, akkor ugyanolyan jó, mint az új. A lovaglás különben sem veszélyes hobbiszinten, csak esni kell megtanulni. Utóbbi nem vicc. Ha összegömbölyödsz és igyekszel minél messzebb kerülni a lótól, nagy baj nem lehet. :)

Mindenképp beszélj a szüleiddel, mondd el, milyen fontos számodra, hogy kimehess a lovakhoz, és próbáld meg jobb belátásra bírni őket lovaglástéren. Autóval közlekedni sokszor veszélyesebb mint lovagolni :))) Csak jó érvek kellenek meg bociszemek *.* :)

2011. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos van neked is egy heti rended, felhívod az oktatót, egyeztettek, majd elmész. Ha valami közbejön akkor mérlegelned kell, hogy mit érzel fontosabbnak, és ha úgy alakul, akkor időben felhívod az oktatót és lemondod az órát (előtte fél-1 nappal).

Hóban lehet lovagolni, sőt abban a legjobb:) Ilyenkor csodás a táj, és jókat lehet hülyülni, igaz én terep lovas vagyok. Szerintem sárban sokkal gázabb lovagolni, mert jobban csúszik, mint a hó.

Ha féltenek, akkor mondd meg nekik, hogy vannak elengedhetetlen felszerelések, amik a biztonságod érdekében van, pl a kobak, ami mindenütt kötelező. Aztán nem hiába mondják azt, hogy csak sima talpú, sarkas cipőben lovagolj, mert így kisebb az esélye, egy esetleges fennakadásnak.

Karámban működik az a dolog, hogy minél messzebb kerülj eséskor a lótól, de én azt tanultam, hogy "sose engedd el", igaz én egyedül járok terepre és egy bukta után a ló fogja magát és hazamegy, te meg ott vagy minden segítség nélkül és lehet térerő sincs.

2011. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet az oktatóval lerendezni, akkor az már régen baj! Egyébként a szüleidnek részben igaza van. Tényleg veszélyes sport. Neked is igazad van, mert ennyi erővel úszás közben is meg lehet fulladni. Autó nem veszélyesebb, mert a ló kevésbé kiszámítható plusz nem is vagy védve (mint a kocsiban). De! A kérdés: Mennyi idős vagy? Mert ha pl. 10 éves, akkor érthető a szülők aggodalma. Másik: Mennyi ideje lovagolsz? Mert ha voltál mondjuk 8 alkalommal, akkor még nincs semmi tapasztalat, és a szülőknek sem kellő bizonyíték, hogy nem történt baj. Beszélj az oktatóval, ha továbbra is marad a jelenlegi állapot, menj másik helyre!
2011. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!:))Alakulóban van is a dolog.:D

14 vagyok, és nem rendszeresen de durván egy 3-4 éve járok lovaglni, sajnos a telet eddig kihagytam, meg ilyenek. Bár azelött is ültem lovon, de alig-alig.

2011. febr. 18. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!