Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül ha valaki...

Mennyibe kerül ha valaki otthon tartja a lovát? Egy welsh póni például ugyanannyiért eszik mint egy nagyobb ló?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 09:52
 1/8 anonim válasza:
56%
Közel sem :) A szemes és szálas takarmány póninál havi 15000ből megvan + körmölés, oltás és kevésbé kényesek mint a nagy lovak:9 És hogy enne ugyanannyit? :) a nagy Lónak körülbelül 25-35ből van meg a etetés + állatorvos és sokkal jobban kell rá figyelni, hajlamosabb a kólikára és a betegségekre. Csak hozzáértő tartson otthon lovat, az aki nem tudja mennyit kell neki enni adni az ne :) Nagyon körülményes, nem adhatsz neki bármikor és bármennyit enni, figyelni kell a lovat, lehet, hogy nem veszed észre hogy valami baja van... Őszintén szólva nem ajánlom :) Tudni kell hogyan mérjük a lovak lázát, mik a kólika tünetei stb stb stb :)
2011. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már 25k-35k az etetés nagylónak?!! Kb 1 bála kell neki havonta, plusz zab, ez megvan 15ből. Hogy aztán milyen extrákat adsz még neki az egyéni, de közelében nincs a 35nek, érdekes is volna, bértartásban már 25-30ért tartanak lovat, miközben csak ennyit elkajálna...

Póninak is nagyjából 15 az etetés. Kovács ugy 3-4k a körmölés, plusz az utiköltség, szóval olyan 8k, patkolás 12k. Ez változik nyilván kovácstól és országrésztől függően.

Oltás megint orvosfüggő, nameg hogy mit adatsz be, úgy átlag 8k-t mondanék rá.

Féregtelenítő paszta 5k, minimum évente kétszer, de javasolt négyszer féregteleníteni.

Egyéb költség: indulóként a felszerelés használtan kihozható olyan 100k-ból, ha hátasként haszosítják, fogatos lóként nyilván drágább, ott márcsak a szekér is több százezer lehet.

Aztán az eseti állatorvosi költségnél meg határ a csillagos ég.

Ha nincs baj, akkor havonta úgy 20k-ból megvan ridegtartással, de az tényleg rideg, ha kicsit áldozol ár, akkor inkább 30k. Természetesen ezek csak becsült árak!

2011. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat.Jobb ha tudjátok hogy nem akarok lovat venni,csak kíváncsi voltam,mert a barátnőm nagy lova eszik kb.20-25.000 ft-ért havonta.Kíváncsi voltam egy kisebb mennyit fogyaszt.
2011. febr. 19. 18:37
 4/8 anonim válasza:
Gondoltam egy tizest rádobok, mert nem jó kicentizni :) végülis ha kaszálod neki a lucernát meg van egy egész szántófölded, akkor nagyon olcsón kijön :) de arra kíváncs vagyok h hol van 30000ért bértartás :)
2011. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért de ez k.urva nagy hülyeség. Meghatározni, hogy mennyit egyen? pff... akkor a vadlovak? Hogy hogy még élnek? Hisz rengeteget esznek. Nem értem.. Ne legyetek már h.ülyék. Még élnek vad lovak és sokan vannak. És ahol szabadon vannak tartva? Be van dobja 50 bála azt annyit esznek amennyit akarnak. Jééé tényleg még ők is élnek. Hogy lehet ez?:O Gondolom aki meghatározza, hogy mennyit egyen a szerencsétlen lova jó vékonyka gebe paci lehet és beteg is. Te is a kajától leszel beteg? Minél több vitamint viszel be a szervezetedbe akkor nem leszel beteg. Ezt az oldalt el se olvastam mert már most röhögőgörcsöt kaptam. Egyél reggel 2 szelet kenyeret holnap reggel kapsz másikat. Kíváncsi leszek, hogy ha ezt 1 évig játszod milyen görcs ember leszel.
2011. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
te miről beszélsz ember? Magyarul meg kéne tanulni... A kérdés az volt mennyibe kerül neki a kaja havonta, nem az, hogy mennyit kell kajálnia.
2011. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagy ló 20ból megvan havi szinten, ha félridegben kinn van a legelőn és nem tömöd állandóan szénával. Nálunk egész nap kinn vannak a karámban, reggelire, meg vacsira kapnsk egy kis szénát, legalábbis nyáron és ősszel, télen kicsit többet vannak benn, akkor több széna fogy. + erre jön a kovács és az orvos.

A környéken van 30 ezerért bértartás egy 1 éve épült loviban, ami nagyon jól felszerelt, és bőven kanak kaját is lovak. Pest környékén ez drágább, mert ott kb 40-70 ezer/hó közt szórnak az árak.

2011. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen Pesten rohadt drága a bértartás...:/
2011. febr. 21. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!