Kezdőoldal » Állatok » Lovak » ! SOS! Mit tegyek? (Kérdésed...

! SOS! Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Amikor ügetek(futószáron,megyek még) mindig nagyon felhúzom a térdem, nem bírom lenyomni a sarkam.Mindig ez a baj.És nekem nagyon nehéz lenyomni a sarkam mert mindig az van hogy teljesen ahogy csak tudom lenyomom és már fáj meg minden, és a lovas tanárom meg folyton azt mondja hogy nyomd le a sarkad rendesen!!De én egyszerűen nem tudom ezt megcsinálni...És a tanárom nem érti meg!!:( És mikor ügetek szintén, akkor felhúzom a térdem...:( Milyen tanácsokat tudnátok adni?...:/
2011. febr. 21. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

A térdfelhúzás egyrészt nagyon csúnya másrészt ezzel borítékolod magadnak, hogyha valamit csinál a ló tuti le fogsz esni.

Mikor lovon ülsz, próbáld azt képzelni, hogy a te feladatod az, hogy a két lábaddal "átkarold" a lovat. Próbáld minél mélyebben tartani a lábad.

Ez sokkal kényelmesebb egyébként, mint az, ha felhúzod a térded:)

A saroklenyomásra pedig nincs módszer, ezt meg kell szokni. De egyébként mi az ,hogy nem tudod megcsinálni?:)

A sarkadat le tudod nyomni, ha helyesen van a lábad a kengyelben.

Egyébként kengyel nélkül nem szoktatok lovagolni? Lehet sokat segítene a térdfelhúzós problémádon.

2011. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem túlzottan merev vagy. Klasszikus, hogy eleinte mindenki felhúzza a térdét, meg kalimpál a lába, stb, mert még nem érzi otthon magát a ló hátán, vagy a nyeregben - másrészt kezdő, és még nem érzett rá a technikára.

Lazulj el, ha lovon ülsz, és ne stresszeld magad azon, hogy nem fog sikerülni lenyomni a sarkad. Ha jól van a lábad a kengyelben, és megfelelő hosszúságú a kengyelszíjad, akkor biza le tudod nyomni a sarkad, és a térded is.

Ajánlanám a szőrén lovaglást, valamint a kengyelnélkülizést, de bizonyára az oktatód tudja mi a teendő. Ne görcsölj ezen, csak hitesd el magaddal, hogy menni fog és kész. Összeszorítod a fogad, és csinálod. Ha már nem bírod, úgyis ki fogsz esni az ütemből, és akkor az oktatód felveszi majd a lovat lépésbe, hogy tudj pihenni.


Egyébként jó hogy nem érti meg, mert arra h lenyomja a sarkát, mindenki képes. Ha levegőbe emeled a lábad, és felhúzod a lábfejed, ugyanazt a mozdulatot csinálod, mint kengyelben. Mellesleg, azzal, hogy azt akarod elhitetni, ez neked nem megy, holott menne, csak már te is elhitted ezt a képtelenséget, nem az oktatódnak okozol rosszat vagy akármi, hanem magadnak, mert akár egy nagyobb botlásnál, akár egy kis ugrabugránál, úgy repülsz majd ki a nyeregből, mint akit katapultáltak. El kell fogadni, hogy ezt csak így lehet csinálni, más módszer nincs. A könnyebb út veszélyesebb.

2011. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindent szépen leírtak előttem, csak annyit fűznék hozzá, hogy próbáld meg azt elképzelni, hogy a sarkadat le akarod érinteni a földre. Mintha fel akarnád szántani vele a hoomokot.

Amúgy tényleg egy pár kengyelnélküli (voltige-hevederes) óra lenne a legjobb.

2011. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dia992 ***** válasza:
Szerintem állíts egy 2,3 lyukkal hosszabb kengyelt én is így csinálom mert nekem is ez volt a problémám még régen és ha még így is rossz akkor told előrébb a lábat.Szerintem mindenképp válassz új edzőt vagy lovardát!
2011. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz volt, a szalagok miatt, az átlagnál merevebb volt a bokám, tehát tényleg fizikai képtelenség volt. Ezen a gyakorlás segített, lovon ÉS OTTHON is, hogy megnyújtsd őket. Ennyi a trükkje :) Edzed rugalmasságra, a szalagok nyújtására a lábad egészen a lábujjhegyekig. Akkor menni fog :) Csak ne felejts el tényleg otthon célzottan ezzel foglalkozni, különben jó sok beszólást fogsz még kapni az oktatóddól, mire csak a lovaglásokkor sikerül a művelet.
2011. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor ügetsz, nem felhúzod a térded, hanem azzal hogy arra törekszel, hogy lenyomd a sarkad automatikusan felhúzódik a térded (mert még nem érzed az egészet). Ezzel előre kerül a lábad és máris kiestél az egyensúlyból. Azt próbáld, hogy lefelé nyomod a lábad, és abban a helyzetben még pluszban lenyomod a sarkad is. Tényleg kengyel nélkül kéne gyakorolnod. Eleinte pár ütemet próbáljatok az oktatóval. Egy idő után már egy egész kört, majd köröket tudsz úgy ügetni, hogy lenyomott sarokkal, NEM felhúzott lábakkal, egyensúlyban tudj maradni. Most úgy érzed, hogy lehetetlen, de nemsokára már nevetsz az egészen. Sok sikert!
2011. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!