Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló harap, ló rúg. Büntetni...

Ló harap, ló rúg. Büntetni szeretném emiatt. De hogy?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha harap a ló, ütnek. Ha rúg a ló, akkor az ember is rúg. Na de mégis... hogy? Hová üssek neki? Nem mondom, hogy ez biztos jó módszer, mivel nincs tapasztalatom - ezért kérdezek.

Szóval. Hogyan büntessem a lovat? Milyen "eszközzel"? És "hol" büntessem? Köszönöm.


2011. febr. 22. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
sehogy ne büntesd, mert majd bekattan és agyon tapos!
2011. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Hol olvastad, barlangrajzokon?! Nem szétverni kell a lovat, hanem megoldani a problémát. 95% eséllyel azért támad, mert nem tisztel, azért nem tisztel, mert te félsz tőle. Ergó saját félelmed kell leküzni. 5% eséllyel meg azért, mert fél valamitől kellemetlenségtől, amit az ember okoz neki, és kínjában így próbája elkerülni.
2011. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Adj neki ló rumot, attól mindig megnyugszanak.
2011. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem barlangban olvastam.. Hanem bizonyos oldalon, ahol lovakkal foglalkoznak. Fórum szerűség...

Köszi egyébként ;)

2011. febr. 22. 19:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ló, ami ténylegesen rosszindulatú, tehát a rúgás ill. harapás nem köthető rossz élményhez, félelemhez.

Ilyen esetben pedig a lovat tetszik, vagy nem, helyre kell tenni.

Ez nem agyonverés, egy jól irányzott maflás általában elég szokott lenni. Büntetni nem haragból , idegesen büntetünk, hanem felmérve a szituációt következetesen, nevelő célzattal.


Szánalmasnak tartom az olyan embereket, akik mondjuk alárúgnak a lónak, vagy ütik verik ahol érik. Ha kicsit gondolkodnának, rájönnének, hogy ez a röpke 600 kilós állatka, egy életre el tudná őket intézni.


A nem ijedtségből, hanem a tényleges rosszindulatból származó rúgást, én nem tolerálom, egy kicsit sem.

2011. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint, azért, ha egy ló szándékosan kóstolgat, pl. meg akar csípni, harapni egy kisebb odalegyintés tanító célzattal nem árt és hatni is szokott (rúgni sosem rúgnám meg). Ez alatt persze nem a ló megverésétértem, az nem vezet semmi jóra, sőt mélységesen elítélem, aki ilyet tesz.
2011. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az utolsó kettővel. Néha bizony oda kell csapni, persze nem 'állat' módjára és következetesen kell büntetni, ha harap, rúg. A harapást és rúgást egyik lónál sem tolerálom, kivéve persze ha kedveskedésből csipked, de az megint más.

Ha harap, nyugodtan legyintsd meg a pofáját. Meg fog lepődni és ha túl érzékeny, akár hátra is hőkölhet. Egyébként én azt ajánlom, hogy ha meg akar harapni egy ló, először csak erélyesen szólj rá, hogy "Fejezd be!" vagy "Te! Mit csinálsz?!". Ha másodszorra is eljátssza, akkor mehet a pofon.

A rúgás nehezebb ügy, mert ha rúgásnál rávágsz a farára, akkor gondolhatja azt is hogy: Ha harc, hát legyen harc! és visszarúg, ami öhm... nem kellemes.

Ezért rúgás esetén jól meg kell gondolni, hogy rávágj-e a farára.

Ajánlanám a parellit, vagy a körkarámos munkát - a Monty Roberts félét - hogy rendeződjön köztetek a viszony, mert biztosan van valami problémája. Nem bízik benned, esetleg a fejedre nőtt.

2011. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%
Ha harap a játékos, akkor büntetőrúgás következik! Csak vigyázz, hogy nem menj a tizenhatoson belül!
2011. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20:25 és 21:04 amit írt, azt kell csinálni! Hatásos, mert már nekem is kellett ezt csinálnom sajna... De nem írom le mert már leírták :)
2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2011. febr. 23. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!