Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak egy kehes...

Mit csináljak egy kehes lóval? Fedeztessem be?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha van származása akkor lehet, ha nincs, akkor meg ráfizetsz még a csikóra is.
2011. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha van lóútlevele, és tiszta vérű - sajna manapság ez is közrejátszik - akkor nyugodtan fedeztesd be. Az mslt.hu-n, a menek.hu-n és a fedezomenek.hu-n találsz jó papírú méneket, és kérheted gyakorlott lovas, vagy tenyésztő segítségét.

A kehesség állapot, nem lehet gyógyítani csak a tüneteket enyhíteni. Ha nem súlyos az állapota, nyugodtan kimehetsz vele lightos terepekre, és vizeztesd a zabját meg a szénáját, mert a por nem tesz jót neki.

2011. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tisztavérű:(De azért nagyon köszönöm a válaszokat...Mást nem lehet vele tenni?
2011. febr. 23. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
A tiszta vérűt ne úgy értsd, hogy fajtiszta, stb. A tiszta vérű azt jelenti, hogy nincs fertőző kevésvérűsége - betegség. Mert ha van, akkor nem szabad fedeztetni, meg más lovak közelébe vinni, stb.
2011. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszönöm,sokat segítettél vele, így akkor most már értem,akkor befedeztetem:)
2011. febr. 24. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem fedeztetnék be egy kehes lovat. Egyrészt mert a kehességre való hajlam öröklődhet. Másrészt, mert az ellésnél komoly komplikációk léphetnek fel.

De te tudod, csak szerintem óriási felelőtlenség.

2011. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már bocsánat (utolsó),de a betegséget nem lehet örökölni!
2011. febr. 27. 14:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg lehet h nem tudod,de kehes lovakat szoktak tenyészteni,csak arra voltam kíváncsi ,amit te is írtál h nagy/súlyos komplikáció megtörténhet-e.
2011. febr. 27. 14:21
 9/10 anonim ***** válasza:

A betegség nem öröklődik, de a hajlam öröklődhet.

Ilyen pl. az ekcéma, az allergia is, nem a betegség öröklődik, hanem a betegségre való hajlam.

Egyébként már miért ne lehetne komplikáció? Kehes lovat lovagolni is csak módjával lehet, már ha lehet egyáltalán (súlyosságtól függ). A logika is ezt diktálja könyörgöm, mikor a légzésével problémák vannak, gondolj bele, ellés közben mi történik? Amikor azért nyomni kell kőkeményen azt a csikót kifelé. Meg amíg kihordja, a kehesség miatt gyakorlatilag folyamatosan "présel" a kanca köhögés közben, nem gondolom, hogy ez olyan jó hatással van a vehemre, az ellést pedig kifejezetten komplikálttá teheti, simán el tudom képzelni, hogy nem bírja megelleni a csikót a kanca.

A Lótenyésztők kézikönyve c. művet nem tudom, ismered-e, ott szó van ezekről a dolgokról, a kehességről is, érdemes lenne belenézned.

2011. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van öröklödik a hajlam és tényleg ellésnél poblémák léphetnek fel. Nekem is van egy kancám, amelynek idősebb korára előjöttek ilyen problémák és én nem fedeztetem többet, mert nem merem megkockáztatni.
2011. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!