Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha van egy lovad akkor muszáj"...

Limen kérdése:

Ha van egy lovad akkor muszáj"lótársaságban" legyen feltétlenül? (Lehet buta kérdes)

Figyelt kérdés
Mivel nincs a környéken ló,s én szeretnék lovat akkor nem lehet ha nincs lótársasága.
2011. febr. 25. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, én úgy tudom, hegy egy kecske is nagyon jó neki például. Vagy talán kutya, de abban nem vagyok biztos. Viszont valami társaság kell, az biztos.
2011. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ló társas állat. Nem tudsz venni egy kis pónit is a lovad mellé? A ló boldogabb,ha vannak más lovak/pónik mellette. Ha nem tudsz még egy lovat venni, akkor vegyél egy kecskét legalább, de akkor neked jóval többet kell vele foglalkoznod, mert el van a kecskével, legalább nincs egyedül, de akkor is kicsit magányos lesz.
2011. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a neveltetésétől függ. Meg a lótól is. Vannak olyan lovak melyek bátrabbak és elvannak egyedül is. Vannak melyek képtelenek egyedül élni.

Egy kutya, macska is megteszi a társaságot, de nem elégíti ki. Akkor neked (gondolom otthon lesz a ló) jó sokat kell vele foglalkoznod, bíznia kell benned és te kell, hogy jelentsd neki a ménest.

Én is egy lovat akartam idehaza, de nagy szerencsém van, mert a szomszédban van 3 ló. Velük biztosan jól meg lett volna. Ám mégis bértartásban lesz :)

2011. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvan a ló egyedül is, de sokkal jobb az életminősége ha van mellette egy másik is.

De ha erre nincs lehetőség, akkor egy kecske, birka is tökéletesen megfelel erre a célra.

Bár ismerek olyan lovat ami mellett van kecske is birka is, mégis utálja mindegyiket. :)

2011. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ló társas lény, ezt mindig szem előtt kell tartani, de ez a tulajdonság egyedfüggő is lehet. Az én lovam például egy magányos farkas, az embereket imádja, de más lovakat nem. Iszonyatosan agresszív, idegesíti őt a többi ló, ezért külön karámban van mindig. Szerintem történt valami csikókorában közte és a ménese között, ami hatással lett a mostani énjére. Persze nagyon ritka, hogy egy ló ne szeresse a társaságot, ezért mindenképp kéne hozzá legalább egy póni. Én is úgy tudtam, hogy kecske is jó, de valljuk be őszintén, igen csak gyér társ ez egy lónak.
2011. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok.Koszi.
2011. febr. 25. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, valahol az állatvédelmi törvény is szabályozza, hogy a ló mellé társállatot kell biztosítani. Ennek elsősorban lónak kell lennie, ha nem megoldható, szarvasmarha, kecske, juh. Kutya nem.
2011. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!