Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan idomítsak egy csikót?...

Hogyan idomítsak egy csikót? A nyergelésre értem, a szerszámhoz szoktatásra, stb.

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle rosszindulat nélkül mondom, hogy hozzáértés nélkül sehogy, mert többet ártasz mint használsz.



Egy lovat helyesen belovagolni, nagyon nehéz, és nagyon sok munka. Nem úgy megy hogy rádobom a nyerget, felteszem a kantárt aztán mehet a menet.


Kismillió könyv szól erről, de még könyvből sem lehet ezt megtanulni, úgyhogy keress inkább egy hozzáértőt.

2011. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tennem hogy nekem még nincs lovam mert még csak 13 éves vagyok,de lovagolok,meg ismerem a lovakat,és amit leírok, aszerint szeretném nevelni majd a lovamat.Szerintem nézz utána (a neten könnyen találhatsz róla) Monty Roberts módszereinek.Sok videó van róla,könyveket is írt.Az ő módszereivel erőszak,vagy megvesztegetés nélkül taníthatod a lovat.(a megvesztegetés alatt azt értem,hogy nem az édesség,jutalomfalat miatt fog bízni benned,hanem önmagadért.)
2011. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Róka88 ***** válasza:
66%

Hello! én hozzászólnék az elöttem szóló 13 éves kisgyerekhez :D én lovásznak tanultam.. szóval kicsit értek hozzá :P, attól függ h. a kiscsikó hány éves..

ha ott az anyja nálad, és még nincs 1 éves akkor haggyad és ha mész az annyával lovagolni a csikó követni fog.. és megtanulja h. hogykwll lépésbe vagy akár vágtába menni ,(ellesi az annyától), ha nincs az annya akkor futószárat rá és közbe körbe szaladtassad és lépésbe melleted tanícsad meg . (még mindig az 1 év alattira vonatkozott) ha már megerősödött ted rá a nyerget! erősen húzd meg a szíjjat mert beszívja a levegőt és (így átbasz :D ) akk lefordul róla a nyereg, ha felszorítottad futószárasztassad... és ha megszokta.. lehet 1 nap alatt megszokja.. de lehet több idő kell... és ne ülj rá ha fiatal mert az rosszat tesz neki

én úgy szoktam cssinűálni h. 10000 éves nyeregtáskát megtöltöm a 2 oldalát homokkal és felteszem rá ez olyan 30-40 kg (ezt bírni fogja) és ha megszokta te is feülülhetsz rá 1-2 hónap múlva

de hozzá kell szoktatni a hangokhoz is.. mert ha kimész vele az utra elhúz mellettetek 1 motor és elszalad veled..én ezt úgy oldottam meg.. nagy hangszórókat ki a karámhoz és bentről a gépről gsxr gyorsulást,lóhangokat,zenéket és dudahangokat nyomtam be neki és 1 ideig zavarta de emgszokta meg szerezz be 1 karikásustort és durrogtass neki ha elmész vele szüretibe ne véljen.. :D kb. ennyi.. de ha van kérdéses bátran fordulj hozzám.. szívesen segítek.. ha közelbe vagy akár el is megyek segíteni !ingyen és bérmentve !

2011. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

:) Roka88 módszere sem rossz :)

De M. Robersé kicsit célravezetőbb. És sokkal gyorsabb. Ő 2óra alatt lovast ültet a betöretlen csikóra. Ez neked nem fog menni, de itt nem is ez a cél.

A lovat a "barátoddá" kell tenni.

Olvass utána! Google nagyon sok találatot ad. Van már Magyarországon oktató tábor is, ahol a módszert elsajátíthatod.

Egy kis olvasnivaló:


[link]

2011. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Róka88 ***** válasza:
:) nekem nem kellett 2 óra :D 2 perc elégvol . az előző tulaj meg akart tőle szabadulni mert kiszámíthatatlan volt.. és féltek tőle 50 000ft-érvettem magyar telivér.. 4 évesen vette.. 1.percben megvolt a szimpátia és fel is ülhettem rá (elötte senki nem lovagolta) énnálam soha nem volt rossz.. nyugod és kellemes társaság ! 2 perc kellett :D azóta elválaszthatatlanok vagyunk most 8 éves a Szikra :D sosem volt rakoncátlan.. azóta volt 4 csikaja :D mindet én neveltem.. és ők is jó paripák lettek.. mellesleg Szikra a falu legszebb lova már.. és a leg okosabb is. tud ugratni,kocsizni,csikóslónak is jó terepre is :D mindenre lehet használni :) betanítottam mindenre.. na és ha bárkinek kell segítség szóljatok !
2011. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó 2,kérlek beszéljetek még nekem ilyenekről(bármiről,ha lehet akkor a csikókról).Jó h van olyan is aki tényleg felajánlja a segítségét és mond egy pár tanácsot, és fúú ez nagyon,köszönöm...:D
2011. márc. 3. 11:35
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat,eltévesztettem utolsó 3.:)
2011. márc. 3. 11:37
 8/14 széli éva válasza:
Szia!Előttem írtak már pár dolgot, én nem keverem.A ló hasonlóképpen a társaddá, barátoddá kell váljon, és onnan lehet kezdeni a többit!Harmónia, vagy alapból van, vagy ha van érzéked kialakul!
2011. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Róka88 ***** válasza:
:D szivesen :D figyelj írtam az elöbb is.. ha közel laksz szívesen segítek de ha van még kérdésed ugya ide írj.. megnézem és meglátom h. mit tudok tanácsolni .. sok sikert.. amúgy hogy haladsz vele?
2011. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már rendesen jön utánam,Pat parelli módszerekkel próbálom őt tanítgatni.Zacskót zörgetek neki és jutalmazom néhány jó falattal:)
2011. márc. 21. 18:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!