Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóba küldeni mert bezabált? :-O

Vágóba küldeni mert bezabált? :-O

Figyelt kérdés
Ha bezabált egy fiatal ló, és lesántul mind a négy lábára az már nem megmenthető? :-O
2011. márc. 2. 18:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
öh, ezt az orbitális marhaságot ki mondta?:)
2011. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Miivaaan? :O
2011. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

OFF

Én azt hallottam,hogy a pár éves verseny lovakat megölik,mert már nem olyan gyorsak és csak a pénzt viszik!Na az milyen?


Hogy a kérdésedre is válaszoljak szerintem,ha csak nem a doki mondta akkor még kikérnék pár tanácsot mielőtt vágó hídra küldeném!

2011. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Nem véltelenül ügyel mindenki, de legalábbis a gondosabb gazda kényszeresen a ló takarmányozására, mert igen érzékeny a kajára, bezabál, lesántul, gyakorlatilag nem tudsz vele mit csinálni. De mégcsak bezabálnia se kell, akár egy hirtelen takarmányváltástól is bekólikázhat, és elpusztul maga. Érzékeny jószágok ezek...
2011. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó, persze valóban van ilyen, hogy lesántulhat, de ez megoldható, ezért nem kell a lovat vágóba küldeni.
2011. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Na ezért nem értem én se. Szerintem orvosolható a dolog ha már megtörtént.


Amúgy nem ismerem a tulajt, csak egyik nap olvastam a lovasok.hu-n az eladó lovaknál, hogy egy négy éves pej lovat 62 000 ft-é adnak de csak is vágóba, mert mind a négy lábára sántít. Meg azt is írták hogy bezabált.

2011. márc. 2. 18:41
 7/24 anonim ***** válasza:
Sajnos,talán humánusabb, mint szenvedések között,kimúlni látni.Nagyon ici-pici az esély,hogy túlélje,de ha ez a lovaddal megtörtént,már tudhatod az eredményt,mert elég gyors a lefolyása,a rosszullétnek!Nagyon vigyázni kell,a megfelelő takarmányozásra.
2011. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Aha, orvosolható, ha milliomos vagy. Érted már? Ez akár több százezres költség is lehet. Sajnos én magam ismertem egy lovat, aki kiszökött, egész éjjel zabált, kapott egy patairha gyulladást, meg egy patacsont süllyedést. Fájdalmai olyanok voltak, hogy rossz volt ránézni, és az orvos se lőheti az idők végéig fájdalomcsillapítóval, mert akkor meg a májnak, vesének lehet köszönni. Meggyógyítható persze, pénzzel, idővel, rengeteg szenvedéssel (főleg a ló részéről).
2011. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jaaah! Így már értem. Hát sajnálatos, hogy egy bezabálásból ekkora baj is lehet. :-(
2011. márc. 2. 19:26
 10/24 anonim ***** válasza:
A vágóhíd a lovak rémálma, a leghumánusabb elaltatni
2011. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!