Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a lovaktól? Régen jól lovagoltam!

Figyelt kérdés
Van 1 nagyon köcsög ló, és folyton bakolt, meg verte magát, ha csak kicsit nem figyeltem, oda vitt a palánkhoz, és a lábamat felsértette erősen.:S Meg amikor vágtáztam vele, a kimenő ajtónál folyton megállt, 1x vágta közben, és elég csunyát estem.. 2 hétig nem lovagolhattam, és azóta is folyon félek. Nem ültem azóta lóra. Tudom, hoyg ez hiba volt, de nem mertem.:( Régen elég jó lovas voltam.. Mit csináljak, h legyen bátorságom újra?
2011. márc. 2. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

na ott a baj, hogy nem ültél rögtön vissza rá. Jó, ha valami nagyobb sérülésed lett, akkor nyilván nem tudsz vissza ülni, de amúgy igen. Én mikor leestem az oktatóm rögtön vissza ültetett, nem akartam, de mondta, ha nem teszem, akkor lehet, hogy többet nem is merek.

Járj el a lovardába, nem kell lovagolnod, csak legyél körülöttük, foglalkozz velük, és hátha megjön a bátorságod újra

2011. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is volt olyan, hogy féltem tőlük egy nagyobb esés után, ezért úgy fél évet nem is lovagoltam, aztán az egész barátkozást újból kezdtem a lovakkal, lovaglással, teljesen az alapoktól. Már egyáltalán nem félek és alig várom, hogy lovagolhassak.
2011. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell szedni a bátorságot, és újra lóra ülni. Sok egyebet nem lehet rá mondani.

Mondjuk ez a "jó lovas voltam" duma felejtős, nem tudom, hogy magad, vagy minket akarsz becsapni, de én még jó lovast nem láttam, akit a ló vitt... el kell keserítselek, ez keményen kezdő szint. Ha már itt tartunk, keress egy normális lovardát is rendes oktatással.

2011. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Amugy azért nem ültem vissza rá, mert eltört a kezem. De tudom, h vissza kellett vna ülni, az lett vona a jó.


Utolsó, te nem ismered azt a lovat.. Nagyon ádáz, még a nagyon jó lovasokkal is kikezd, volt h 1 láyn ugy leesett róla, h 2 keze is eltört meg a bordája.:S És nemtudom, h hallottad-e már, de a jó lovasoknak is meg kell tanulniuk esni..

2011. márc. 2. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Te most viccelsz velem ugye? Ha valakinek pláne sportolónak eltörik a keze, minimum 6 hétig el lehet felejteni a lovaglást. Persze ez gipsztől is és gyógytornásztól is függ, de olyan nincs, hogy valaki 2 hét múlva lovon ül, pláne, ha fél.

Az, hogy valaki jól lovagol, szubjektív. Tarthatja vki jó lovasnak magát, mert nem esik le a lóról vágta közben, vagy tarthatja magát valaki rossz lovasnak akkor, ha szőrén, pusztán kötőfékkel képes irányítani a lovat, és oldalazni is tud vele, meg minden.

Alapból, ha normális kontaktusod van a lóval, és mindent jól le tudsz reagálni, nem tud megállni vágtából csak úgy a kijáratnál, vagy nem tud odapasszírozni a palánkhoz. Most én nem fogom ecsetelni, hogy miket kellene csinálni ilyen esetekben, majd az oktatód elmagyarázza.

Ha tényleg olyan jó lovas vagy, mint amilyennek tartod magad, akkor nem kell a visszaszokással, meg a hasonló dedós dolgokkal időt töltened, hanem rögtön fel fogsz ülni. Itt nem bátorság kell, hanem elhatározás. Ha le akarod küzdeni a félelmedet, akkor csupán annyit kell tenned, hogy el kell felejtened, hogy valaha is leestél egy lóról, vagy bármi rossz történt, és vissza kell ülni. Fejben el kell dönteni. Akarsz lovagolni, vagy nem? Ha akarsz, kimész, lecsutakolod, és visszaülsz. Ha folyton a múltba visszatekintgetve elemezgeted, hogy milyen rossz volt leesni és negatívan állsz hozzá, soha a büdös életben nem fogod jól érezni magad lóháton. Ez egy olyan sport, amelynél meg kell tanulni elfelejteni a múltat és tudni kell új esélyeket adni. Így tehát fel kell ülnöd, nincs apelláta.

Lehet hogy annyira fogsz izgulni, hogy görcsbe rándul a gyomrod, de van egy jó trükk, minél idegesebb vagy, lovagolj annál szebben, és ez esetben a ló kevésbé érzi az idegességet. Ha valaki fél, automatikusan összegörnyed és olyan rútul lovagol, hogy csak na. A ló érez mindent, nemcsak a tartásod, az érzelmeid is kihatnak rá, de ha jól ülsz, az izgalom mellett magabiztosságot is fog vélni, ami pozitív tényező.

Azt meg légy oly kedves, és ne mondd már egy lóra, hogy köcsög, meg ádáz. Mielőtt bármibe is belekezdenél a lovak körül, vedd tudomásul, hogy a ló csordaállat, és menekülő állat. Szóval egy ló nem fog agresszíven reagálni, csak akkor, ha rosszul bántak vele, rosszul idomították be, fáj valamije, vagy elege van. Különben is, a lovas azért ül a ló hátán, hogy megoldja a problémákat. A problémás lovakat át kell lovagolni, és másként kell hozzájuk állni, nem megbélyegezni őket ádáz fenevadnak. Nyilván ez nem a te feladatod, csak értesítettelek, hogy mi lehet a szitu.

Sok szerencsét, az újrakezdéshez!

2011. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha szereted a lovaglást, és újra akarod kezdeni, akkor kezdd újra, de egy másik lovon.

Ha kell válts lovardát, és kérd meg az oktatót, hogy a legszelídebb lovat adja neked. Ha visszatér a bizalmad egy lovon, amelyikben megbízol, idővel ráülhetsz egy kevésbé nyugodtabb lóra, és az önbizalmad is vissza fog térni.

Higyj nekem, én sokszor estem már, kétszer karomat törtem: mégis lovaglok immár 4 és fél éve. :)

Sok sikert az újrakezdéshez.

2011. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha régen jó lovas voltál.... Aki jó lovasnak tartja magát, az már nagyon sokat lovagolt, és nagyon képzett, és nem tesz fel ilyen kérdéseket ide. Ha van valami ami a történetből kimaradt, akkor légyszi írd meg priviben, mert nem akarlak kellő információk hiányában feleslegesen kioktatni.
2011. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Válassz/kérj másik lovat.
2011. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
több tíz évet dolgoztam lovászként búcsúztam fogamtól majd mű fogamtól mégis köztük éreztem magam a legjobban sok jó lovast láttam aki magáról álitotta hogy ő jó viszont a ló álitsaki bizonyítványt és képes majmot csinálni a gyenge lovasból
2011. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megkértem az oktatóm, hogy tegyen vissza egy kicsit futószárra, mert volt egy rossz élményem és félek. Egy lovaglóóra után mint ha elvágták volna... Ha simán visszaülsz szabadon, nem fog változni. Legalább is én féltem.
2012. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!