Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 2 éves csikónak szabad...

Egy 2 éves csikónak szabad adni olyan zablát a szájába, amit már egy póni bevett? Ha nem akkor miért nem? Hogyan tisztítsam meg a zablát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 évesen már mindenféleképpen zablát akarsz tenni a szájába, akkor a válasz igen, semmi baja nem lesz attól, hogyha a zabla előtte egy póni szájában volt, ugyanis minden használat után lemossuk a zablát tiszta vízzel.
2011. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a póninak cseppfertőzéssel terjedő betegsége van, akkor ne tedd át a zablát alapos takarítás nélkül egyikük szájából a másikba. Egyébként az első válaszoló tökéletesen kifejtett mindent :)
2011. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves csikónak minek zabla??? Ugye nem belovagolni akarod??? Futószárazni, vezetni lehet kapicánnal és kötőfékkel is.

Amúgy, ha egy olyan zablát akarsz használni, amelyet előtte egy másik ló használt, akkor alaposan tisztítsd meg, esetleg forróvízben főzd ki.

2011. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom belovagolni!Csak nem tudom hogy egy egészséges póninak a zabláját be lehet-e adni a csikó szájába.
2011. márc. 3. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
bármit bele rakhatsz ha meg tisztogattad de én ajánlanám az üreges csikó zablát és még annyit minden ló meg érdemel egy sajátot
2011. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó értem mit mondasz, csak most vettünk nem rég egy újat a póninak és kíváncsi voltam ő mennyire élvezné.Megforraltam a zablát majd a csikó szájába tettem,szereti bevenni.De később vettünk neki egy rendes neki való zablát.Köszönöm a 'beszólást' érdemes volt, de legalább most tudod.
2011. ápr. 15. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!