Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg lovamnak...

Hogyan tanítsam meg lovamnak a meghajolást?

Figyelt kérdés
Versenylovam egy 4 éves angol telivér kanca, elég jó eredményekkel, és egyben családi "kedvenc" is.Szeretnék neki meg tanítani néhány jópofa trükköt.Segítetek?
2011. márc. 3. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, de ez csak egy tipp, hogy felvenném a lábát, és répával vagy almával elkezdeném rávenni, hogy közelítsen a fejével a földhöz. Ha megvan a kívánt pozíció, társíts hozzá egy ingert - mondjuk csettints, vagy mondj egy vezényszót, és add neki a répát/almát. Nyilván rengeteg időbe telik, mire megtanulja majd, de nekem nincs más ötletem.
2011. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!:)

én olyan meghajlást tanítottam a lovamnak h a fejét a lába közé teszi és szép ivben meghajlik az egész ló!én ezt ugy tanitottam h boxban 1 répával vagy almával bementem és lentröl a lába között átnyultam h letegye a fejét a földig és széplassan huztam vissza a kezem és tolatni nemtudott ugye a box falátol ezért hamar rájött h mit kell csinálnia!nekem 3 alkalom után már tutta és kint a karámban is csinálta szépen:)de ez lófüggő h mennyi idö:)

2011. márc. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) megpróbálom majd valahogy :D annyit elértem a multkor mielött segitettetek volna, hogy a földhöz hajoljon. a "patanyújtást" nagyon hamar mindössze 3 alkalom alatt megtanultna földről, és nyeregből is :D
2011. márc. 7. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!