Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek melyik a kedvenc fajtáju...

Kinek melyik a kedvenc fajtáju lova, és miért?

Figyelt kérdés
Melegvéru lovat akarrok venni, és érdekelne pár vélemény. Kossz.
2011. márc. 10. 12:35
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
angol telivér: nincs mit magyarázni, nyilvánvaló. gyors, kitartó bizonyos szintig, elegáns, izgalmas.
2011. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Kezdőnek én nem javaslok telivért. Sokszor makacs, önfejű és kezelhetetlen, pont a telivérség miatt.

Én a kisbéri félvért nagyon szeretem, akárhány kisbérivel foglalkoztam eddig, mind nagyon ragaszkodó, kedves, odaadó ló volt. :) Ha most vennék lovat, mást nem is vennék. Milyen célra szeretnéd használni és mennyi tapasztalatod van a lovaglással?

2011. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
van olyan, hogy hidegvérű ló? :D
2011. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, mielőtt hülyeséget beszélsz nézz utána a dolgoknak...
2011. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
foleg lovaglasra kellene, de nem art ha kocsi ele is befoghato, esetleg kissebb terhek vontatasa is szoba johet.
2011. márc. 10. 13:33
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a furioso a kedvenc fajtám, de elfogult vagyok, mert az én lovam is furioso.


Az, hogy számodra melyik/milyen lenne a legideálisabb ló függ attól, hogy mire szeretnéd használni, hogy mennyire vagy türelmes, kitartó (makacsabb fajtáknál eőny, ha nem bosszankodsz azon, ha valami nem megy elsőre...), mennyire vagy határozott.

Továbbá nem csak a fajta fontos, hanem a kor, a nem, a képzettség és az egyed jelleme is.

Minden fajtán belül vannak megősebb és kevésbé menős, temperamentumosabb és kevésbé teperamentumos lovak. Én azt tudnám javasolni, hogy nézz körül figyelmesen az interneten, írd ki olyan hirdetésk telefonszámait, amik tetszenek, hívd fel őket és kérdezz, amennyit csak tudsz!!!

Tudd meg, milyen rendszerességgel használják/használták, volt-e bármiféle egészségügyi problémája, milyen tartásban van (boxos, rideg, félrideg...), megvannak-e a papírjai (útlevél, származási lap, állatorvosi könyv), van-e rendszeresen körmölve, terepen lovagolták-e... stb.


Figyeld az eladó reakcióit is! Mennyire nyugodtan válaszol vagy mennyire habozik a válaszokkal; ha sokat gondolkodik mielőtt válaszol, lehet, hogy kamu!!!


Ha a hirdetések között marad olyan, ami a kérdésekre kapott válaszok után is tetszik menj el személyesen megnézni, kipróálni a lovakat. Az sem árt, ha viszel egy állatorvost vagy szakértőt, aki megvizsgálja, hogy teljesen egészséges-e.

Kritikus szemmel nézd végig a lovat és ne mutasd ki túlzottan, hogy mennyire nagyon tetszik, mert ha véletlen kifogsz egy rafinált kupect, rádsózhat egy látszóag egészséges, de valójában beteg lovat, amivel esetleg sokáig bajlódhatsz később...

Kipróbálás után már fogsz tudni dönteni! ;)


Sok sikert kívánok!!!

2011. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%
az első válasz írója vagyok, bocsáss meg, nem olvastam el azt amit a kérdésed alatt írtál, mármint hogy első lovat készülsz venni. arra tényleg nem ajánlom a telivért, de egy magyar félvér, vagy akármilyen nyugodtabb félvér jó választás lenne. a lényeg hogy megbízható legyen
2011. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valászokat. Nekem külsőre nagyon tetszenek a magyar sportlovak. Róluk mit gondoltok?
2011. márc. 10. 14:28
 9/31 Sziza válasza:
100%

szerintem magyar sportló,akár versenyzésre akár kocsi elé,hobbi lovaglásra is használható.igen igényes,de imádja az embereket,a gazdájához is kötődik,igen puhaszájú,könnyen kezelhető.

én már csak tudom!nekem is olyan a lovam fajtája!

kor:kb.4-8

neme:kanca,herélt ők nyugottabbak

szín:mind1

2011. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Fjord

Szép, aranyos, tetszik a színe, megfelelő számomra a magassága, alkalmas kocsihúzásra és lovaglásra, és nagyon kényelmes a vágtája!!!!!

2011. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!