Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélés pro és kontra?

Herélés pro és kontra?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha leírnátok a véleményetek, a heréléssel kapcsolatban. Szükséges-e avagy feleslegesnek tartjátok.

Nincs lovam, csupán egy elméleti kérdés.


2011. márc. 12. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

-azért jobb ha herélt,mert nyugodtabb,könnyebben kezelhető

-csak azért nem jó,mert tenyészteni már ugye nem lehet vele,meg szerintem a csődörök szépek :)

2011. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Akkor kell, ha veri magát a ló, tehát ön és közveszélyes. De ez abszolút lótól függ, pl ismerősöm csődöre sárló kanca mellett nyugodtan megy, mély kussban.
2011. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem fedezőménről van szó, akkor mindenképpen tanácsos.
2011. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Pro: nem fordul meg veled a ló és rohan árkon-bokron keresztul egy kancához sárláskor.

Olyan is van, hogy egy gyengébb kerítést is széttor csak hogy engedelmeskedjen a természetnek. Persze nem általános.

2011. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kontra: általában a mének jobban fejlettek, izmosabbak így szebbek, ill. ha jó fedezőmén akor rendesen lehet vele keresni.
2011. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szeirntem ameddig nicns vele komoylabb probléma tehát nem töri össze saját magát és lovasát addig teljesen felesleges megfosztani tőle. Attól még hogy csípked vagy kicsit harapós, az nem azt jelenti h ki kell herélni, egyszerű rossz szokás, kancák is csinálják. Én nem szeretem ha feleslegesen herélnek ki egy lovat.
2011. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy csak olyan szempontból írtok a herélésről, hogy az ember kényelmének az tökéletesen feküdjön.

Ne támadjon, harapjon, csípjen, ne legyen ön és közveszélyes stb.

Talán sokaknak nem jut eszébe, hogy mit tanulunk meg először a lovakról.

1.Menekülő zsákmányállatok

2.TÁRSAS lények.


Nagyon kellemes lehet egy ménnek a többiektől elzártan leélni az életét, plafonig falazott boxban, külön karámban egyedül, lótársaság nélkül...

2011. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha lehet heréltekkel karámozni az megoldás lehet.Ha nagyon kanos de nem fedmén,akkor ki kell herélni!!
2011. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Csak akkor tartanám meg csődörnek, ha hivatalos fedménként használnám vagy annak való, aki tud vele bánni. Ha csikóm lenne, akkor hagynám, hogy szépen felépüljön és 5-6 éves korában kiheréltetném.
2011. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nyilván az ember kényelme szempontjából írnak a herélésről, mivel a lovak is az ember kényelméért vannak.

S ha nincs kulonos ertelme az ember nem kockaztatja hogy egy vadallatot neveljen fel. Bar nyilvan tobb jolnevelt men van mint amennyi vad

2011. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!