Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mit jelentsen vagy csak...

TppPoni kérdése:

Ez mit jelentsen vagy csak véletlen volt?

Figyelt kérdés
Nem rég, ellátogattunk a barátnőimmel egy nagy legelőhöz tele lovakkal. Egyszer nem is tudom csak úgy a suttógásról beszélgettünk amikor kitaláltam ,hogy megpróbálom úgy magamhoz hívni egy lovat a 16-ból ,hogy csak ránézek és nagyon erőssen azt mondogatom magamba ,hogy 'gyere ide....' Furcsa modon a ló elindül felém pedig legaább 30métere volt,és én meg sem szólaltam. Nem adtam ki semmilyen hangot. Keteen álltak melletem ,de nem hozzájuk jött hanem hozzám. A többi ló megsem mozdult csak ő akit kiválasztottam.. Most mit jelentsen ez???
2011. márc. 17. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű a lovak érzékenyebbek és megérezte a feléje áramló energiádat.
2011. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, suttogóként tudnád a választ:)

Ha tippelnem kéne:

A bámulás a természetben egy általános jel, támadási szándékot jelez. Ha viszont olyan bámul, akiről tudjuk biztosan nem támad, illetve ennek más jelét nem mutatja, akkor módosul a jelentés: "figyelj rám, akarok tőled valamit"-ra. Tehát a ló figyelmét már felhívtad. Ha van mondjuk egy olyan tapasztalata, hogy az oda járkáló idegenektől kaját kap, akkor lehet olyan gondolata, hogy odamegy, hátha kap valamit.

Az, hogy egyedül megy nemolyan meglepő, a lovak szigorú hierarchikus társadalmával magyarázható. Egy fölérendelt ló ugyanis nem követne egy alacsonyabb rangú, ilyen esetben kis zavarázás, eredeti ló lerázva, új ló megy hozzád. Fordított esetben a fölérendelt nem engedi, hogy az alárendelt kövesse, de legalábbis nem azt, hogyő kunyeráljon először. Esetleg ha rangben közel állnak, és kedvelik egymást, akkor mehet oda 2-3 ló. Több már nem szokott, illetve ha oda is megy, a háttérben vár a sorára. De a lényeg, hogy 1 ló kiválása a többi közül nem olyan szokatlan fejlemény.


Egyébként ugye ha leteszteleted volna ezt más ottlévő lovakkal, vagy ugyanazzal a lóval később, akkor kapnál egy reális képet, hogy véletlen, vagy mekkora szereped van benne.

2011. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Egyértelmű, hogy pusztán a testbeszédeden alapul az egész. A suttogók valamint maga a "suttogás" ugyanis nem azt jelenti, hogy szóval suttogsz valamit a lónak, vagy csak gondolsz rá, és ő csinálja. A suttogás a lovak testbeszédén alapuló, nagyon szerteágazó, és rengeteg tapasztalatot igénylő tudomány. Monty Roberts etológiai kutatásai segítségével alakította ki a suttogó-nyelvet, az EQUUS-t, és ennek a segítségével kommunikál a lovakkal, és segít a problémáikat megoldani. Semmi köze nincs a telepátiához, vagy az emberi beszédhez.
2011. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!