Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az pontosan, hogy...

Mit jelent az pontosan, hogy egygazdás ló?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan amit jelent! Egy gazdához kötődik. Nem volt rajta lovagoltatás és bértartásban is létezik olyan ,hogy a gazda a magas bértartás miatt társul mással,közösen fizetik a tartás költségeit,de a lovat is közösen használják!Ez a zért rossz mert a ló nem tud kötödni mélyebben hiszen két gazdája van és a lovaglás alatti bánásmód is eltérhet,ez zavart okozhat a ló személyiségében!
2011. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden ló egygazdás amelyiknek konkrétan egy gazdája, egy gondozója van. Az egygazdás a személyiségére utal, arra, hogy kizárólag egy embert fogad el maga körül, egy ember tudja csak lovagolni, ápolni, stb. Egyik ismerősömnek van egygazdás lova, annyira kötődik hozzá, hogy mást be sem enged magához a boxba, vagy a karámba, mert megtámadja.
2011. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy a második írta. Nekünk is volt egygazdás lovunk, mert a papám elrontotta, az mindenkit rúgott-harapott, csak a papámat nem bántotta. Egy emberhez kötődnek, azt elfogadják és tisztelik, a többivel meg bunkóznak. Ahogy a kutyát, úgy a lovat is szocializálni kell, több ember közé kell vinni, hagyni kell, hogy csikókorától kezdve más is foglalkozzon vele, lovak társaságába kell szoktatni és akkor nem lesz vele probléma, illetve kajával is el lehet így kapatni.
2011. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 hónapig egy gazdás lovunk volt. Apu vett nekem lovat ameddig én külföldön voltam ugyebár addig apukám foglalkozott vele így ő hozzá vonzódott jobban..Amikor hazaértem akkor ért a meglepetés. Nem nagyon akart be engedni a karámba mindig bakolt.Aztán egyszer csak be engedett sokat voltam karámon kívül..Aztán fűvel magamhoz csalogattam engem is megszeretett.De a mai napig nem értem, hogy miért vonzódik hozzám jobban amikor reggelente apukám rendezi esténként meg általában ketten. Apukám szokta futószáraztatni de akkor is nekem jobban szót fogad. :D
2011. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!