Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy Haflingi lovat hány...

Egy Haflingi lovat hány kilóig lehet megülni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, mert szeretnénk venni egy lovat és ez a fajta nagyon megtetszett nekünk. Volt már ezelőtt lovunk egyébként.
2011. márc. 26. 20:43
 1/6 anonim válasza:
69%
A lovardákban az "átlagos" lovakat max. 90kg-ig lehet megülni. Mivel a Haflingi kb 2/3-a egy "átlagos" ló nagyságának, így egy max. 60 kg-os lovast bír el gond nélkül. Ezért is szokták gyermekek lovagoltatásához tartani.
2011. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hafi elég robusztus kisló (nem póni, kisló:)), szerintem 70 kg-ig bárkit elciplel terepen karámban felszereléssel együtt (akár western nyereggel is), ugartani is lehet vele, de akkor max 50-60kg-os lovas üljön rá.
2011. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A haflingi tulajdonképpen hidegvérű kisló, ezért a teherbírása szerintem megegyezik egy átlagméretű lóéval, 70-80 kg-ig szerintem elbír bárkit, persze akkor, ha nem túlarabosított, hanem vérbeli hegyi haflingi. Ha komolyabban szeretne sportolni vele valaki, (pl. ugratni, versenyzés stb.) akkor mindenképpen 70 alatt szerintem.
2011. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lerienn válasza:
igen a 70 kiló kényelmesen elbírja, de mivel ősi fajat (a vikingek lova) rövidebb ideig nagyobb terhet is képes cipelni egészen 100kilóig, de nem érdemes túlerőltetni.
2011. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A haflinginek, mint a többi póninak nagyobb a teherbírása mint az átlag lovaknak. Persze ez a póni edzettségétől is függ, egy jó kondiban levő haflingi gond nélkül elbír akár 100 kg-ot is. Rendszeres lovagláshoz 80-90 kg-ot javaslok :)
2011. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. ápr. 1. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!