Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni ez ellen?

Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Barátnőm lova elég rossz múltú ügető kanca. Kocsiban nem akar menni, vagyis egész pontosan a földhöz akarja magát vágni, meg állásból vágtába ugrik, úgy indul meg. Meg meg kell tolni a kocsit, hogy meginduljon. Aztán bekapcsol, csak jön egy gondolat s meg áll. Nekem volna pár tippem, mint hobbylovas, de kíváncsi vagyok, hogy mit tanácsolnak a hozzáértők is. Lovasok, lótartók, mindenki aki ért a lovakhoz, várom a hozzászólásaitokat!
2011. márc. 30. 04:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nonszensz barátnődék hozzáNEMértése. Ha a ló rossz múltú, akkor bele kell tenni az időt és energiát, és megpróbálni a rossz emlékeket jókra cserélni. Nem az, hogy befogják, aztán tátják a szájukat, mikor nem megy. Jóhogy nem megy, énse mennék! A félelem érzelem, amit nem lehet csak úgy legyőzni, pláne nem lóéknál. Habituációval és pozitív megerősítéssel kéne javítani, dehát akinek gőze nincs róla, hogy ez a két szó mit jelent, az nem tudom hogy akarná megcsinálni...
2011. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kocsizás nem úgy van, hogy befogjuk és had menjen. Pláne egy rossz múltú lónál, ami lehet nem is alkalmas rá.

Türelem, türelem, türelem.


Szerintem eleinte bőven elég lenne az, ha csak a szerszám van rajta, mögötte áll valaki, és így haladnak, később lehet gumit húzatni ésatöbbi ésatöbbi.


De szerintem hozzáértő segítség nélkül ezt ne erőltessétek.

2011. márc. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ügetőm van, aki 12 éves korában került hozzám, ugyanezekkel a tünetekkel - igaz ő nem kocsiban, hanem lovas alatt. Nem volt egyszerű, de 2 hónap szenvedés után úgy döntöttem előről kezdem a belovaglását. Úgyanúgy, ahogy csikónál, előre, lefelé lovagolva, egyensúly, támaszkodás kialakítása, segítségek tisztázása, és türelem, türelem, türelem...

Egy ideig gyűlöltük egymást, de úgy voltam vele, vagy húz a szürke vagy megdöglik. Ezt magamra és a lóra is értettem.

Megérte, mára -igaz továbbra is nagyon nehezen lovagolható- egy L szintre eljutott, kisebb akadályokat magabiztosan ugrik, és megbízható terepló.

2011. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gumit és szánt húz, de kocsit nem akar. A legnagyobb probléma pedig a türelmetlenség és a szakértelem hiánya a tulajdonosnál. Mint kívülálló, hogyan tudok nekik segíteni? Mert nem szeretném, hogy ez miatt tovább romoljon a helyzet.
2011. márc. 30. 14:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Régebben történt, hogy megvásároltam egy gyönyörű, gesztenyepej mént, aki szintén hasonló problémákkal küszködött. Nem tudott mennyi kocsiban, ha meg elindult, akkor amikor meggondolta magát, akkor meg is állt. Ahogy a lóval egyre jobban egymáshoz szoktunk, úgy vettem észre, hogy figyel rám, hogy lesi a reakcióimat, és amikor látta, hogy nem kell semmitől sem tartania, akkor szépen kezdett helyrerázódni. De most kívülállóként mit tehetnék? Szakértőt nem hinném, hogy külön ezért hívnának, úgyhogy ezért is kérdezlek titeket, hogy milyen tanácsokat adnátok?
2011. márc. 30. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint kívülálló szerintem csak meggyőzéssel és józan érvekkel hatva tudsz segíteni.

Esetleg ötleteket adni, ha elfogadja.

Más sajna nagyon nem...

2011. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazad lehet!
2011. márc. 30. 18:15
 8/9 A kérdező kommentje:
A probléma nem csak az, hogy a ló nem akar menni, mert azon lehetne segíteni, hanem az, hogy kevés a türelem a lovashölgy részéről.
2011. márc. 30. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ja, ez így nem túl jó párosítás...
2011. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!