Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan készüljek ha most...

Hogyan készüljek ha most kezdem el a lovas oktatást? (lennt)

Figyelt kérdés

más lovardába már futószáraztam,meg ugró edzést is tartottam,de jó lenne pár jó tanács,mikre készüljek...

saját lóval fogom,stb


2011. márc. 31. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha ezt nem tudod magadtól, akkor leginkább sehogy :)
2011. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
tudnod kell hogy készülj ha erre vállalkoztál meg majd belejösz magadtól ha rátermett vagy
2011. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Sulid megvan? Ott mindenre kapsz választ.

Én két éve vagyok oktató, igaz csak másodállásban.

A legfontosabbak: empátia, szakmai felkészültség, türelem, és persze rengeteg, rengeteg szakmai múlt, úgy, hogy képes legyél ezeket átadni is.

Egy idő után kialakul az edzői stílusos, de ez sokat formálódik. Esetleg járj a "nagyok" nyilvános edzéseire, az sokat segít.

Hozzám is edző jár, hogy képben legyek, és ne másszon el teljesen az ülésem :)

2011. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
lótenyésztőnek tanultam,nem oktatónak,de ahová jártam sokat lovardába,tartottam már órát.de lehet tudtok írni olyat amit én még nem tapasztaltam! ezért kérdeztem csak,tudom milyen felszerelés kell,meg hasonlók,de ez nem elég
2011. márc. 31. 16:04
 5/15 A kérdező kommentje:
pontosítok:nagyon sokat tanítottam már futószáron és már ugróedzést is tartottam,de fent már írtam.akiket eddig tanítottam szerették ha én tartottam az órájukat :)
2011. márc. 31. 16:06
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

1. A legfontosabb: mindig maradj nyugodt, te soha nem pánikolhatsz!

2. Mindennél jobban ismerd a lovadat.

3. Egyszerre gondolkozz edzőként, lovasként és lóként.

4. Soha ne felejtsd el a munkád, lovad iránti alázatot.


Idővel megtapasztalsz mindent, ezeket az érzéseket nem lehet leírni, viszont a fenti négyet soha ne felejtsd el, légy majd akármilyen jó!

2011. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Saját lovon akarsz oktatni és hol? Otthon? Pénzért?

Nem kukacoskodni akarok, csak ha netán az APEH vagy más hatóság szagot fog igen csak megütheted a bokád, mert egyrészt kell tudnod számlát adni, másrészt lovasoktatói, vagy edzői képesítéssel kell rendelkezned.

Mondjuk te tudod mennyire akarsz belevágni, mert elég sok dolgod lesz a lovaddal, mert sokféle lovas különböző szinteken eléggé "szétülheti", meg jól meg is zavarhatják.


Te tudod, hogy a lovad mit bír idegileg, hogy áll más lovasokhoz. Neked empatikusnak kell lenned, kell legyen plusz kobaknak, legyél felkészülve minden eshetőségre.

2011. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
a lovaglás az egy nagyon veszélyes sport és nagy felelösséggel jár .ha ilyen bizonytalan vagy várj még egy kicsit
2011. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
egyenlőre olyan szinten lesz ez hogy barátoknak és ismerősöknek,majd ha lesz egy nagyobb istálló több lóval akkor fogok bele ugy igazán komolyan.
2011. márc. 31. 20:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Először csináld meg a lovasoktatóit, utána oktass. Ha ilyen bizonytalan vagy, akkor feltétlen szükséged van képzésre. És ha pénzért oktatsz, és ugróedzéseket akarsz tartani, versenyzőknek, akkor pedig feltétlenül meg kell lennie az edzőidnek. Az edzőség nagy felelősség, épp ezért korlátozzák, csak az edzhet, akinek van hozzá iskolája.
2011. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!