Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan korrigálhatóak ezek a...

Hogyan korrigálhatóak ezek a hibák a lovamon?

Figyelt kérdés
Nem rég hozzám került lovam egy 4 éves, kancacsikó. olvastam hogy tartási hibák miatt alakulhat ki a szűk szügy és hátul a tehénállás, de azt is olvastam hogy ezek korrigálhatóak a helyes tartással. A hátsó lábai nem durván tehenesek, csak enyhén elöl pedig meglehetősen szűk szügye van. valószínűleg ezelőtt nem volt sokat dolgoztatva tehát most még az izomzat sem fejlődött ki úgy nála. Ha valaki tapasztalt hasonlót vagy tud segíteni, kérem írjon. Köszönöm a segítséget!
2011. márc. 31. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:
4 évesen már sehogy. A tartás befolyásolhat, de nem túl jelentősen, meglévő genetikai adottságokon viszont már nem tudsz változtatni. A szügyével végképp nem tudsz csinálni semmit, a lábállásán talán egy hozzáértő kovács speciális patkolással tud némileg korrigálni. Bár tehén állás esetén még nem hallottam ilyenről, de a hegyfaltipró állású lovakat szokták speciálisan patkolni.
2011. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!