Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi történt? Mi lehetett a baj?

Mi történt? Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy tizenhárom éves lány vagyok. Napi szinten járok lovakhoz, és van egy kedvencem is közülük :) Zengőnek hívják, almásderes kanca. Ma szokásosan mentem hozzá, hagytam, hogy megszagolgasson, és megsimogattam a fejét, aztán egy percre elfordultam tőle, mert a testvérem mondott valamit, és mikor visszafordultam, és a nyakát simogattam volna, felém kapott, és ha nem vagyok elég gyors meg is harapott volna. Aztán elvágtatott. Soha nem bántottam, és ő is nagyon szeretett engem. Akkor most miért félt tőlem? Utána már oda sem jött :( Mi a baj?

Három napot nem találkoztunk, talán elfelejtett? :(


2011. márc. 31. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!:)

elfelejteni biztos nem felejtett el,lehet nála ez egy rossz szokás

2011. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mármint a csípés*
2011. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De eddig soha nem csípett, harapott, rúgott... Semmi... Ő a legnyugodtabb ló. Pont ezért nem értem. Vajon mit ronthattam el?
2011. márc. 31. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet h gyorsan és ijesztöen fordultál visza és megijed ... ez nálluk ösztönösen jön ha megijednek
2011. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit, csak rájött, hogy ezt megteheti veled. Legközelebb légy résen, és ha meg akar csípni, vagy harapni, fogd meg a kötőfékét, és vágd szájon. Nem szabad ráhagyni, viszont utólag sose büntetünk.
2011. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De ha ez náluk ösztönös, akkor miért nem jött oda utána sem?


És ha pofán vágom, akkor nem lehet, hogy csak jobban fog tőlem félni?

2011. márc. 31. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sárlik. Olyankor hisztisebbek, szemétkednek, és ingerlékenyebbek is.

Ha legközelebb ilyet csinál, lelkiismeretfurdalás nélkül adhatsz neki egy taslit, különben máskor is megcsinálja. És ha a földről mer téged kóstolgatni, meg szívatni, akkor lóhátról is egész nyugodtan be fog próbálkozni.

2011. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem jött oda? Mert nem tisztel, azért. Az ilyen "többgazdás" iskolalovaknak ez a hátrányuk, hogy nem tudsz velük olyan kapcsolatot kialakítani, amiben téged igazán tiszteljen, igaz szerintem benned sincs (még) akkora határozottság, hogy ezt le tudd rendezni. Egy határozott lovassal nem szemtelenkedik a lova sem földről, sem nyeregben.

Ne hagyd szemtelenkedni, ha látod, hogy rosszindulatból akar csípni, vagy harapni, akkor pofozd fel, mert lehet mással meg tudja csinálni, de veled ne tegye. Egy-két alkalom után rájön, hogy mit szabad és mit nem.

2011. ápr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, hogyha szemétkedik nyugodtan adj neki egy taslit.Nem fog ártani neki.És ettől nem fog félni tőled, csak látja hogy veled nem lehet mindent megcsinálni.És nem kell túl nagyot adni, de azért érezze meg. :)
2011. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!