Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak egy ilyen lóval?

Mit csináljak egy ilyen lóval?

Figyelt kérdés
Egy 4 éves kanca,nagyon érzékeny és mindig nekem kell lovagolnom.Kértem másik lovat onnan ahova járok azt mondták ezt tudom csak lovagolni. A gond annyi, hogy nem ugrik be vágtára azonnal ill. csak sok unszolás után és gyakran nem jó lábra és levágja a fordulatokat. Nem vagyok magabiztos rajta mert nagyon érzékeny és ha valami nem tetszik neki elkezd rodeózni és félek egy kicsit ettől. Hogyan növeljem az önbizalmam ezen a lovon?A vágtába ugrást hogyan fejlesszem?
2011. ápr. 2. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsd körre mielőtt be akarnád ugratni, hogy jól befelé legyen állítva a feje, így nem nagyon tud majd ellenvágtázni. Sose 'gurítsd be' vágtába, az neki sem jó és neked sem. Ha nem ugrik be rögtön a csizmasegítségre, pöccintsd meg a vállát pálcával. Erre először lehet, hogy hisztizni fog, de mikor rodeózik csak egyszerűen ülj bele a hátába, és igazítsd fel a fejét - így nem tud bakolni és nem esel le róla.

A fordulatok lovaglásánál mindig legyen az a célod, hogy a lehető legjobban lovagold ki a fordulót, tehát alapból úgy menj bele a fordulatba, hogy jól kilovagolod őt a szélére. Sok belső csizmával ki tudod őt tolni szépen a falra, és ha minden fordulónál csináltatsz vele egy kiskört - egyrészt megakadályozod, hogy behisztizzen és nekiálljon elrohanni - másrészt fejlesztheted vele a fordulást.

Célszerű előbb ügetésben átmeneteket lovagolni - hogy érzékenyebb legyen csizmára, és hogy jobban figyeljen rád - valamint sokat körön dolgozni vele, hogy hajoljon, így könnyebb lesz vágtában fordítani.

sose mutasd ki, hogy bizalmatlan vagy, mindig lovagolj határozottan céltudatosan és szépen, ezzel is jelzed a lovadnak, hogy te vagy az irányító, rád kell hallgatni. Minden lovon meg kell tanulni lovagolni, így fejlődik az ember :)

2011. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Holnap megyek és megpróbálom amiket írtál.
2011. ápr. 4. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is volt szerencsém ilyen lóval :S

Nyugodt ügetésből kell beugratnod, ne koncentrálj rá a vágtára.amikor beugrik csak dölj hátra, és a belső lábaddal told ki a járásra :)

2011. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fordítsd kiskörre, amikor helyesen ugrik be dícsérd meg, ha hamisan, akkor felveszed ügetésbe és beugratod megint, addig, amíg jó lábra nem ugrik be, aztán megint dícsérsz, felveszed, és megcsinálod sokszor, hogy megtanulja, és kösse a dícsérethez. A beugratásnál szintén, ha szépen beugrik dícsérd meg. És azért azt se felejtsd el, hogy csikó még:)
2011. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!