Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet így lovat tartani?

Lehet így lovat tartani?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én még nem akarok lovat, 15 vagyok, majd idővel, sajátot, saját pénzből.

Lehet úgy tartani, hogy nincs box, hanem egy fedeles "épület" telek szélén, vagy valahol, aminek négy fala van, egy nagy ajtóval, ami melegben nyitva lenne. Két ló számára egy ilyen épület mondjuk 6x6 méteres elég lenne, úgy hogy éjszaka kikötés nélkül, csukott ajtóval lennének bent? Ha valami nem stimmel, mondjátok meg kérlek, köszi! :)


2011. ápr. 3. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják "ridegtartásnak", bár technikailag inkább félridegtartás. Egyébként csak 3 oldalról szokás zárni az épületet, az már a széltől esőtől bőven véd és nem kell ajtót nyitogatni.
2011. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ajtóra nincs szükség, télen sem? ÉS akkor takaró a pacikra? Amúgy kikötéses dolog még oké lenne, úgy hogy éjjel akkor ki lennének kötve? Vagy éjjel sem kell őket kiköti, mászkálhatnak a teleken szabadon? :) Köszönöm a választ
2011. ápr. 3. 15:57
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és még az, hogy ha a ló csak egyedül lenne, persze nem teljesen, hanem kutyával, vagy pónival, akkor is el van ugye, nem feltétlen kell ló mellé? Halottam sok olyat, hogy ló kutyával, macskával...
2011. ápr. 3. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ajtó, takaró se, de kint kell lennie folyamatosan nyár végétől, hogy hozzá tudjon szokni. Kikötni viszont kifejezetten tilos őket, mert amíg a ló mozog/tud mozogni, addig nem fázik meg, de állva viszont könnyen. Ugyanígy van embernél is amúgy.
2011. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát sem ajtó, sem kikötözés, folyamatos mozgás. Köszi. ÉS akkor a szőrével, ha megnő sem kell semmit csinálni télen, gondolom. :)
2011. ápr. 3. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Szőre az marad hosszú, mondjuk ha leizzad a munkában, akkor szárazra kell járatni, az beletelhet jóidőbe télen.

Társnak lehetőleg lóféle kell, szamár, póni öszvér az tökéletes. Ha jobb nincs, akkor más növényevő, birka, kecske stb is elmegy.

Kutya, macska az nem jó, mert ragadozók, tehát nem az az életvitele, mint a lónak. A macska pl több órára lelép, aztán a "van is meg nincs is" esete. A semminél persze ez is több, decsak a semminél...

2011. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a ridegtartás. Ez elmenne, csak társ kell, meg biztonságos elhelyezés. Én bezárnám az ajtót is, mert nehogy valami rosszlelkű megfújja őket.
2011. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha más kérdésed is akadna, akkor priviben küldhetsz üzenetet, szívesen segítek:) Én lovak közt nőttem fel, elég jól is lovagolok^^ Van is 5 lovunk úgyhogy ennek következtében van nekem is tapasztalatom.
2011. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mi nekünk van ajtó is.Ugyanis 1 mi van ha valaki megfujja a lovaim..2 bejön egy kutya aztán kitudja, hogy mit csinálna a lovaimmal. Nem félnek a kutyáktól de erre nagyon sok az ideg beteg kóbor kutya.
2011. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Nem tudok e-mailt küldeni, nincs kint az ikon... de te írhatnál nekem, csak hogy tudjam a mailed! :) Köszönöm :)
2011. ápr. 8. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!