Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakorlattal lehet...

Milyen gyakorlattal lehet erősíteni a lovaglóizmot?

Figyelt kérdés
Kiállva fogok vágtázni, de úgy érzem nem elég erősek az izmaim. Olyan gyakorlatot csinálok, hogy térdeimet széttéve ráülök a sarkaimra, és feltérdelek. közben az alsó lábszáraim persze maradnak a helyükön. Ez jó, vagy valami más? :)
2011. ápr. 3. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
mondjuk gugolás. meg ilyenek. Te érzed hogy neked mi fejleszti nem én.:):)
2011. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
szerintem menj szőrén vagy kengyel nélkül 2 órát könnyű ügetésben és vágtában. Ettől jobb lesz.
2011. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A guggolás nem jó, az pont más izmokat dolgoztat meg. Olyan gyakorlatok, ahol a belső combizmok fejlődnek.

Én úgy gyakoroltam, hogy csináltam itthon egy műlovat, és azon ücsörögtem kiállva, kizárólag a térdem ért hozzá, térdből tartottam magam.

Számomra a műlő két hatalmas ágypárna-szerűség volt (tudod, ami merev, háttámasznak használják és ilyen levehetős), kettőt összeraktam a földön, és tökéletes lett :)

Bármiből csinálhatsz ilyet, a lényeg, hogy térddel, combbal kapaszkodj (tartsd meg magad), a többi részed ne érjen hozzá, a feneked se.

Kondis gép nélkül máshogy nem lehet, sajnos nem ismerek gimnasztika gyakorlatot vagy sportot, ami ezen segítene. Azért is hívják lovaglóizomnak, szinte az egyetlen sport, ami igénybe veszi őket :)

2011. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok sok kengyel nélküli tanügetéssel, könnyű ügetséssel, vagy teljesen kikönnyített ügetéssel (amikor nem ülsz vissza minden második ütemre), vágtával, és könnyített vágta. Mondom mindezt kengyel nélkül, ügyelve a a helyes lábtartásra. Sokszor hiba a könnyített vagy vadász vágtánál, hogy sokan beleállnak a kengyelbe és kész, a kengyelbe csak épp annyi súlyt helyezz, hogy ki ne csússzon a lábad alól és persze a sarkad lenntartod.
2011. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2011. ápr. 5. 21:52
 6/6 anonim válasza:
keress rá: szumó felhúzás!!! az a legjobb az összes közül!
2012. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!