Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni ha korpás egy...

Mit lehet tenni ha korpás egy ló szőre?

Figyelt kérdés
Kérlek ne mond hogy mossam meg head and shoulders-el !!
2011. ápr. 3. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
az enyémnek a sörénye alatt volt 1 kevés és én lecsutakoltam meg a kezemmel dörzsöltem.
2011. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De bizony azt meg kell mosni, ha nem is az említett márkával. Mi WU2-t használunk. 24-25 fokban már nyugodtan megmoshatod, tajtékvonóval lehúzod a vizet róla, kicsit legelteted a napon aztán lecsutakolod.
2011. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mosd le Head&Shoulders-el!
2011. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen mi is Wu2őt használunk de lehet kapni lósamponokat amik ilyen gyógynövényesek, vagy pedig ha nagyon korpás és nem akar elmúlni akkor Nizoral samponnal kell bedörzsölni - de az nagyon drága. 25 fokban moshatod de csak akkor, ha van langyosvíz, ha csak hideg kútvíz van, akkor meg kell várni a 28-30 fokot. És ne felejtsd a tajtékvonót - ehelyett egy hajlékonyabb pálca is megteszi.
2011. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !! ×)
2011. ápr. 5. 13:25
 6/7 anonim válasza:

Amennyiben a szőre is kicsit matt, akkor etess vele valami vitaminkúrát végig. A bőr korpásodását vitaminhiány is okozhatja. (tapasztalat)

Ha foltokban korpásodik, akár okozhatja gomba is.

A pucoló eszközöket mindenesetre fertőtlenítsd le, és amíg ez az állapot fennáll csak rajta használd. (mármint ne pucolgass több lovat ugyanazzal az eszközzel)

2011. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 10. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!