Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem indul nekem?

Miért nem indul nekem?

Figyelt kérdés

Ma voltam másodszorra lovagolni(már előtte is jártam) az új helyen.És a ló nem akar elindulni nekem,pedig Shagya arab ami egy temperamentumos lófajta ahogy én tudom.Segítek csizmával és pálcával is,de nekem nem akar elindulni.Ha az oktató ad ki neki "cincogó" hangot,vagy ha mondja neki hogy lépés vagy ügetés akkor megy neki.Ha mondom akkor NÉHA nekem is elindul,de szeretném ha az elindulása biztonságos lenne.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 8. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az oktató mondja, annak persze hogy megy...őt ismeri a ló, szót fogad neki! Olyan ez mint ha az én kutyámnak, más adna parancsot..persze hogy nem csinálja. Idő kell neki gondolom míg téged is elfogad, megismer
2011. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mikor mentem akkor még a karámban volt és legelészett és amikor odaértem akkor rögtön odaügetett hozzám,pedig csak 2. alkalommal voltam ott.Akkor ez nem a szeretet és a megszokás jele volt?
2011. ápr. 8. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megismert, persze. vagy csak örült neked, de azért az nem ugyan az, mint ha évekig dolgoztok mondjuk együtt, és a ló összenő a lovasával szinte..
2011. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Először is, se a csizmával rúgdosás, se nem a pálcával verés nem segítség neki.

Másrészt annak a lónak először el kéne nyerni a bizalmát, ami ugye időbe telik. Nem bicikli, hogy felülsz rá, hajtod, és akkor gurul akárhonnan is jöttél.

2011. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az edződnek ismernie kell a lovat, tehát el kell hogy tudja mondani azokat a segítségeket, melyekkel a ló "elindítható".

Esetleg nézz meg másokat is a lovon, hogy nekik hogyan "működik". Ha másokkal simán megy minden, akkor a hiba benned van, ha nem, akkor valószínű a ló kissé el van fásulva, és tele a hócipője az egésszel.

2011. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ha az edzőm szól rá akkor elindul,de ha én próbálkozom ugyanazzal akkor nem nagyon akar menni.
2011. ápr. 9. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínű a ló rájött, hogy abszolút kezdő vagy és próbára akar tenni :P Ez agyonhajtott iskolalovaknak jó szokása. :) Jól tudják ők ám, kivel állnak szemben.

Esetleg a kiképzésében hibádzik valami. Mondjuk a lovardát minősíti, ha rosszul képzett vagy befejelt lovat adnak a kezdők alá. Ez ilyen tipikus magyar. Vagy befásult iskolalovakat adnak a kezdőknek, vagy rosszul képzettet. Csak éppen nem ezeken lehet megtanulni lovagolni. Az ilyen lovak a középhaladóbbaknak valók, de nem a teljesen kezdőknek.

Én azt sem értem, mi az, hogy cincogunk a lónak?! Oké, hogy rá lehet segíteni a hangsegítséggel, ezzel nincsen baj, de könyörgöm, először is a segítségadásban kéne a megoldást keresni, a hangsegítség mindig csak kiegészítés lehet, de nem az előrehajtó segítségek helyettesítője! Az oktatóval is hibádzik itt valami -.-"

Nem kell azt a szerencsétlen lovat rugdosni! De még pálcázni sem feltétlenül! A lábaddal öleld a lovat, közben a derekadat határozottan told előre, de ne hintázz a lovon! És ami a legfontosabb, mindeközben engedj a száron! Nekem az a gyanúm, hogy az előrehajtó segítség megakad a kezedben, ezért nem mozdul előre a ló! Inkább löttyenjen meg még most a szár (ez később már hiba), csak ne hasson visszafelé! Volt a lovon kikötőszár? Lehet túl rövidre volt csatolva és nem a kezeden akadt fönt a segítség, hanem a kikötőszáron. Ezer oka lehet.

Vagy tényleg csak befásult szegény lovacska.

Ha legközelebb is ezt csinálja, akkor kérd meg az oktatót, hogy had ülj fel egy könnyebben lovagolható lóra, mert téged kezdőként ez még nagyon elbizonytalanít és amíg nem vagy egy kicsit haladóbb szinten, addig ez neked nem élvezet, most még stabilan ülni, irányítani szeretnél megtanulni, nem pedig görcsölni, hogyan hajtsd előre az állatot.

Én is ültem ilyen lovakon, nekem pokoli volt. Jó az, ha egy ló hajtatja magát, de azért ez ne fajuljon csökönyösségig. Egy magát hajtató, de szívesen előremenő lovon lehet megtanulni lovagolni! Egy fásult, csökönyös lovon tanulni nem lehet, maximum görcsölni!

Ha pedig az oktatód nem rugalmas veled, inkább keress egy másik lovardát.

2011. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szniky válasza:
Össze kell szoknotok, ha mondjuk elindul neked akkor mindig simogasd meg és dicsérd meg. És ügetésnél ha úgy érzed le akar állni, akkor adj még több csizmát és pálcát, az edzőnek meg persze, hogy szót fogad.
2011. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igaz, hogy össze kell szoknotok, az elindítás olyan alapfeladat, hogy azt a jól képzett lónak végre KELL hajtania, nem számít ki ül a hátán!


Először is nézd meg, hogy megfelelő méretű-e neked a ló: a csizma ott hat, ahol kell (hevederhely), vagy nem? Ha ezzel nincs gond, akkor a ló nem tisztel eléggé. Légy határozott, esetleg kérj kölcsön egy hosszú pálcát, amivel meg tudod erősíteni a csizmasegítséget. Nem megverned kell, hanem felhívnod a figyelmét: a munka elkezdődött. A helyes sorrend: csizmasegítség( jó helyen, pl lehet, hogy nagyon hátracsúszott a sarkad), ha nem reagál, akkor újabb segítség, ezzel egyidejűleg egy csuklómozdulattal megpöccinted pálcával csizma mögött. Ha egy rosszindulatú lóról van szó, és erre sem reagál, akkor én odacsapnék neki, neked ezt nem feltétlenül javaslom, mivel úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem vagy túl tapasztal, és akár meg is ugorhat vagy kirúghat, amit ki kell ülnöd!


Egyébként én a helyedben oktatót váltanék: ezeket egy lelkiismeretes, képzett edző elmondaná neked..

2011. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó a számból vette ki a szót. Én csak egy aprósággal egészíteném ki, a csizmával (és pálcával) egyidejűleg derék és engedő szár!
2011. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!