Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem vagyok biztosbenne, így...

Jinnycica kérdése:

Nem vagyok biztosbenne, így van? (lent)

Figyelt kérdés
Amikor többen lovagolnak a karámban akkor mindig a jobb kéz találkozik ugye? vagy a bal? :/
2011. ápr. 11. 21:40
1 2
 1/11 Zsófi-93 ***** válasza:
Magyarországon mindig a jobb kezek találkoznak (más országokban néha a bal). Valamint a leggyorsabb jármódban haladó lovasnak kell kívül menni, úgy kell alakítani az elosztást:)
2011. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem értem :( Ha be akarjuk ezt tartani, akkor csak egy irányban lehet haladni, nem lehet kezet váltani, hiszen akkor meg a külső körön haladó jobb keze kívülre kerül, a bal lesz bent, és akkor már nem a jobb kezek találkoznak. :S Én még nem mentem így, csak egymás után, azért kérdezem...
2011. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy olyankor cserélnek?
2011. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
NEm ... midnig a jobb kezektalálkoznak egyet értek az 1. válaszolovAL..
2011. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zsófi-93 ***** válasza:

Írok egy példát, hátha úgy jobban megérted:)

Ha pl. te haladsz a külső körön, akkor te jobb irányba mész, így a jobb kezed belülre esik, a belül haladó pedig bal irányban megy, így a jobb kezetek találkozik. Ha pedig valamelyikőtök irányt változtat, akkor a másiknak is kell (vagy egymás után mennek):) remélem így érthető:)

2011. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz amúgy, hogy MINDÍG a jobb kéz találkozik. Elvileg így van, aztán gyakorlatban elég sokszor volt már satufékem, mert az adott helyen éppen az volt a szokás, hogy a bal találkozik... szóval mindíg kérdezd meg, hogy éppen mi a szokás.
2011. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Zsófi-93 - köszönöm, így már értem :)
2011. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert én úgy tanultam, hogy mindig a jobb kéz találkozik, aztán most elköltöztünk és az itteni loviban pedig a bal kezek találkoznak:SS

De köszönöm szépen!

2011. ápr. 12. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, Európában a bal kezek találkoznak. Mo.-n a rendszerváltás környékéig a jobb kezek találkoztak, ezután vettük át mi is a balt. De sok lovardában továbbra is a jobb az érvényes. Így a válasz a kérdésedre: megegyezés kérdése. Új helyen meg kell kérdezni, mert én is csattantam már így...


Még fontos lehet:

- a magasabb jármódú lovasnak van elsőbbsége a külső patanyomon

- a patanyom-figurát lovagoló lovas halad a belső patanyomon

2011. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
általába jobb,de díjlovasnégyszögbe bal ha jól tudom.nekem ezt mondták legalábbis.meg ugye jármódtól fűgg
2011. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!