Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha nem veszem meg vágóra megy?

Ha nem veszem meg vágóra megy?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon szép kanca csikót. A másik lovam mellé szerettem volna. De nincs hírtelen pénzem nem tudom olyan könnyen megszerezni. Ezért vágóba akarják vinni. 1 éves körüli.Mit tegyek?!
2011. ápr. 12. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az érzelmi zsarolás szép példája.Azt akarják,hogy mindenképp megvedd és minél előbb.

Pont olyan kamu szöveg,mint a kutyásoknál a "le lesz altatva a kutya,ha egy héten belül nem lesz gazdája".

2011. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1 éves, egészséges (ha az) lovat vágóhídra vinni olyan, mint kivágni egy jól termő fát: hülyeség. Ha tényleg meg akarod venni, és beszélsz velük (mindenkivel lehet beszélni), szerintem van annyi eszük, hogy megvárják, amíg összeszeded a pénzt, és ne hagyják elúszni a pénzt.
2011. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gfero ***** válasza:
100%
ez nagyon sántít.miért akarják levágni ebbe valami átverés van
2011. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tanuló vagyok és az összes pénzt össze tudnám szendi 1 hónap alatt.Én is érzem, hogy átvág meg lehet, hogy nem is szelíd a csikója.De szép egy paci meg ha ezek után én lemennék megnézni..Nem tudom, hogy hogy néznék a szemükbe..Kinézném belőlük, hogy be nyugtatózzák a csikót..

Egyszer oda adja 60ezerér utána szállítással együtt 75ezer most meg 80ezer..


Igen de viszont kell még + 20ezer a másik lovam oltásának körmölésének és bálákra.

2011. ápr. 12. 14:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem átverés. Mint ahogy az árát is tolja felfelé, minél inkább látja rajtad, hogy meg akarod venni.

Nyugi, nem megy vágóba. Több eszük van ezeknek annál, inkább megvárja a 2-3 éves kort, addig nem keres rajta sokat.

Viszont bocs, de a pénzügyeket én nem centizném ki ennyire. Akkor inkább maradjon egy ló, de az anyagi biztonságban.

2011. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tudom!

Csak azért akartam másik lovat venni mert félek, hogyha az enyém betölti az x éves kort nem biztos, hogy elfogadna melette egy másik lovat mert egyedül nölt fel.Én ettől félek, hogy úgy össze rúgnak, hogy valamelyik utána már nem áll lábra és vége..

2011. ápr. 12. 15:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi lovunknak 10 éves korában lett először társa, igaz vannak összezördülések, de kialakult a rangsor és ahhoz tartják magukat. Párszor összerúgnak, meg vinnyognak, ha kanca az egyik, de általában nem szokott komolyabb zűr lenni, ha két lovat összeraksz.


Én nem venném meg azt a lovat. Az egy dolog, hogy szép, de ha nem fér bele anyagilag, akkor ne vállad be, hiszen azt is oltani körmöltetni kell. Ráadásul elég átverés szaga van a dolognak, csak meg akarnak szabadulni tőle, főleg hogy látják a bizonytalanságod. Ha nagyon nagyon akarod, akkor oda kell menni az utánfutóval, hogy itt van 60 ezer készpénzben és már viszed is, de 70-nél többet ne adj akkor érte. Gondolom se sütése, semmi papírja nincs, ami viszont a szállításnál kockázatos, mert ha megállít a rendőr kérheti a lóútlevelet, és ha az nincs mi bizonyítja, hogy pl nem lopott a ló?

Szerintem hagy a csudába, inkább gyűjtögessél egy kicsit még, és ha úgy alakul talán találsz egy szebb csikót, jobb ajánlattal, és tiszteségesebb eladókkal. Jah és rézbőrűekkel nem üzletelünk(!), mert ha nem értesz hozzá eléggé, akkor bizony csúnyán átvágnak az esetek 80%-ában.

2011. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Anyagilag nekem van 70ezer ft-om!Apukám kipótolna ha nagyon kellene hisz elvégre neki lenne még egy ló, hogy 2-en tudjunk menni lovagolni.De most elgondolkozok lehet, hogy tényleg lesz szebb! (=
2011. ápr. 12. 17:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Várj! Ha apuddal akarsz menni lovagolni, akkor ne az 1 éves csikót vedd meg. Az mire lovagolható lesz, 3 év, addig meg tarthatod, néha futószárazod és kész, többre nem mész vele csak a lovadnak lett egy társa és csak a pénzt viszi (kaja, körmölés, orvos). Akkor inkább várjatok még, gyűjtögessetek és ha elég körültekintőek vagytok 250 körül már tudtok jó lovat venni, de szerencse is kell hozzá, nagy elvárások ne legyenek.
2011. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szep lvat sose visznek vagoba meg 20 evesen sem nem hogy egy csikot ami raadasul meg noni fog. Ha meg vagoba viszi "allitolag" akkor te meg kezdj el alkudni mert a vagoba aztan nem sokat adnak erte raadasul szallitani is kell.
2011. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!