Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha az ember szemen, pupillajan...

Ha az ember szemen, pupillajan latszik ha be van drogozva akkor a lovaken nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A lovak mióta drogoznak? Vagy a doppingra gondolsz?
2011. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyugtatokra. Amit eladas elott adnak nekik egyes kupecek hogy legyenek nyugodtabbak.
2011. ápr. 12. 18:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mi az amit kapnak, kerdesem pedig hogy eszreveheto e valahogyn mint pl a tagult pupilla, vagy ugy jarnak mint a raszegek?
2011. ápr. 12. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Én láttam már benyugtatózott lovat, ami azért kapott nyugtatót, hogy fel tudják vinni a lószállítóra, mert szétverni nem akarták. És nem látszott rajta.
2011. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zsófi-93 ***** válasza:
A nyugtató mennyiségétől függ. Szerintem a kupecek által beadott nyugtató nem látható, mert nem egy "döglődő" kinézetű lovat akarnak eladni.
2011. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nyugtatót ha te laikusként kiszúrsz pupillából -ha egyáltalán befolyásolja- akkor az elsimerésre méltó. Az átlagember olyan drogot tud kiszúrni, ami tágítja pupillát. Természetesen ami ilyen az embernél, az a lónál is.
2011. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem feltetlenul rolam van szo. Sose veszek lovat mig egy olyan igazan nagyon szakerto meg nem nezei
2011. ápr. 13. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet kiszűrni. Persze, ha nagyon bebódítják, akkor látszik a szemükön, hogy bágyadt, és a reakcióik is lassabbak, de pl a dopping az nem látszik. Drogként a ketaminra gondolsz egyébként? Mert többféle nyugtató és bódító van.

A kupecek egyébként sokszor magnézium port adnak a lovaknak, hogy nyugodtabbak legyenek, ami abszolút nem látszik rajtuk. Régen én is használtam a magnézium port a lovamnál, hogy szállításkor ne izzadjon halálra az idegtől, és abszolút nem látszott a szemén, vagy bármijén, hogy kapott egy kis nyugi-port. Csak higgadtabb volt, ennyi. :)

2011. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eleg kar hogy nem lehet felismerni. Kossz a valaszokat.
2011. ápr. 13. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!