Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor mit tegyek?

Most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete voltam lovagolni, és egy olyan lóra ültem, aki ha érzi, hogy a lovasnak nem biztos az ülése, akkor ezt kihasználja. Úgy éreztem, hogy jól ültem, de ezek szerint mégsem, mert a ló szemétkedett velem, levitt a pályáról. Szóval rossz volt. Elvette az önbizalmam, azóta mindig tövig rágom a körmeimet lovaglás előtt. Azóta nem ültem rajta, de ma megyek lovagolni, és azt beszéltük az edzővel, hogy rá fogok ülni, mert a könnyebben kezelhető lovak már jól mennek, és nem ülhetek örökké rajtuk. Mit tegyek már a lovaglás elején, hogy ne induljunk el csak úgy vágtába? Ha mégis elindul kifele/befele, akkor mit csináljak?
2011. ápr. 19. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz előtte. Megérzi a ló és direkt csinálja.Mielőtt felülsz rá simogasd egy darabig.Akár a fejér vagy a nyakánál. Remegés minden nélkül ülj rá. Én biztos nem hagynám annyiban! Sok sikert!
2011. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy a legjobb lovat kapod. Nehogy azt hidd, hogy az autómata lovon meg lehet tanulni lovagolni... Te magad is írtad, hogy rögtön visszajelzett, mikor rosszul ültél. Namost innentől fogva semmi mást nem kell tenned, mint megpróbálni kijavítani a hiábid, amit észreveszel.

Hameg elindul vágátba, akkor fékezel, legrosszabb esetben leveszed kiskörre, aztán vágtázzon úgy, ha tud...

2011. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már önállóan lovagolsz,akkor nyilván tudod használni a különböző csizma és szársegítségeket, tudsz korrigálni is.

Az ilyen lovon tanulsz meg igazán lovagolni. A legfontosabb hogy határozott légy, és használd amit eddig tanultál.

2011. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan amit az utolsó írt. Használd, amit tanultál. Ha beugrik vágtába megfogod, és addig nem vágtázik, amíg te nem hagyod. Csinálj egyszerű kígyóvonalat, ügetést nyújts, majd vedd fel, folyamatosan tartsd fenn az érdeklődését és mindig rád kell figyeljen. Ha tudsz már vágtázni, akkor meg hagyd hogy menjen ha akar, jól vágtázza ki magát, de inkább állj ki a nyeregből.
2011. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz.mert azt megérzi a ló is. Használj szárat és csizmát. Nekem is volt hasonló esetem. Mentünk ügetésbe és a lovam mindig kifelé ment és nem tudtam,h miért ilyen .. aztán kiderült,h azért ment ki-be mert én ráztam kicsit a külső szárat.... olyan hülye voltam.. na szóval azt ajánlom,h nézd meg előbb hátha te csináltál valami rosszat és nem tudsz róla.
2011. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hibáiból tanul az ember. Nos én így tanultam meg lovagolni,h problémás lóra ültettek mikor már szabadon mentem. álladóan beugrott vágtába,félt mindentől. és sikerült leküzdenem a félelmem. tehát önbizalom,ülj fel a lóra ne gondolkozz menny a pályára,bár a ló okos állat megtanulja,h kivagy és hidd el többször fogja veled megcsinálni azokat amiket előzőekben. ne hagyd,te vagy a hátán és nem fordítva !
2011. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!