Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas ruházat, mit érdemes?

Lovas ruházat, mit érdemes?

Figyelt kérdés

Nemsokára, lehetőségem van 1-2 lovas ruha/kellék vásárlására, és nem tudom mi az ami úgy elég fontos.

Már lovagolok egy ideje, van kobakom, egy lovaglónadrágom, egy lovagló mellényem.

Meg egy lovagló gumicsizmám is, de azt nem használom, mert nekem nem jön be, nem érzem benne a lovat.


Ezek érdekelnének főként:

~ lovaglócipő

~ hopilet(lábszárvédő)

~ kesztyű


ezek mennyire kényelmesek, fontosak?

A lovaglócipő gondolom a sarok miatt fontos, a lábszárvédő az jó, kényelmes? (mert még soha nem volt a lábamon)

Na meg a kesztyű, régebben felvettem 1-2x barátnőmét és kényelmes violt, de mennyire fontos? Mert nyári 40fokba kérdéses hogy kényelmet vagy inkább nyűgöt biztosít?!

Köszi előre is.


2011. ápr. 19. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

én csizmát vennék a helyedben (bőrt, sokkal kényelmesebb.)

Kesztyű szerintem nem kell. inkább vegyél még egy nadrágot,nem árt ha van váltás

2011. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
menős lovaknál pl jó ha van kesztyű,nem dörzsöli a kezed a szár.
2011. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én gerincvédőt láttam,nem tudom mennyire hatásos,de szerintem érdemes lenne-én azt vennék,mivel kobakom már van,s fő a biztonság:)
2011. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én hopilettet vennék, és mellé mehet egy sima sportcipő is, így nem kell csizmát vagy lovaglócipőt venned (én legalábbis így csináltam), és a gatyád se kopik ki olyan gyorsan.

Kesztyű azért nem árt ha van, egyszer egy másik lovardában úgy feltörte a szár a kezemet, hogy 1 hétig véres hólyagok voltak a kezeimen :P Azóta kesztyű nélkül nem megyek sehova.

Kesztyűvel meg a hopilettel elég olcsón megúszhatod, ha ez számít :)

2011. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen azért az is számítana hogy ne több tízererbe kerüljön.

A bőr csizma amit egyik válaszban láttam az elég drága nem? (bár lehet gyűjtök majd rá...)

A hopilett- és sportcipő páros az, jó ? De a sportcipőnek nincs sarka, bár most énis sport cipőbe lovagolok, de azért gondoltam kéne vennem valami sarokkal rendelkező lovagló valamit, hogy ugye ne csússzon be véletlen se a kengyelbe.

2011. ápr. 19. 20:35
 6/17 anonim ***** válasza:

szia!

[link]


én ilyet használok :)

és ehhez ilyen lábszárvédőt:

[link]


külsőre ugyan az,de a többire nem emlékszem már :D

2011. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De minek a sarok?:O Amugymeg a sportcipő kényelmesebb is.:) Szóval visszatérve minek a sarok? A kengyelednek ugysem szabad odáig hátracsúsznia.:) Szóval fölös.:D
2011. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én is inkább maradnék a cipő-lábszárvédő kombónál, csizmát sztem csak akkor érdemes csináltatni (mivel elég kevés embernek adatik meg a konfekcióméret.. ), ha versenyzel, mivel egy igazán tartós, illeszkedő csimma 60ropinál kezdődik. A kesztyűt neked kell kitapasztalnod: lehet, hogy nem érzed benne majd a szárakat, én speciel lóra sem ülök nélküle :) a lovaglócipő a sarok mellett azért is jobb a sportcipőnél, mert merev a talpa. (hisz a sportcipőnél pont az a lényeg, hogy kényelmesen tudj sétálni benne.) é a helyedben elgondolkodnék egy kobakvásárláson is :)
2011. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja és a bőr lábszárvédő annyiból jobb, hogy a bőr ugye tapad a bőrhöz, és amiatt könnyebb megőrizni a lábak helyes pozícióját. könnyebb ápolni is sztem (vizes szivacs, majd nyeregszappan/bőrolaj), és már 6ezer környékétől lehet kapni pl a tattininél
2011. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kobakja van :D de én amiket linkeltem azokat ajánlanám még +ba :D
2011. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!