Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csikója jönni fog utánunk?

A csikója jönni fog utánunk?

Figyelt kérdés
Holnap megyek lovagolni,akkor lesz a kiscsikó 11 napos.Most egy réten fogok lovagolni.Ki kell engedni a csikót,És ha igen akkor jönni fog utánunk ha lépésben,ha ügetésben megyünk vagy bárhogy?Követni fog mindig mindenhova?Vagy esetleg meg kell kötni?
2011. ápr. 20. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem menni fog az anyja után, követi
2011. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ki kell kötni a csikót, ez egy kérdés!!
2011. ápr. 20. 18:29
 3/16 anonim ***** válasza:
3kérdést tettél fel, erre írtam szerintem követni fogja az anyját, ha zavar akkor kösd ki
2011. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Állítólag szokta követni az anyját.

Én csak azt nem tudom, hogy (emberségből) szabad-e egy olyan lovat használni olyankor, amikor ilyen kicsi csikója van. Nem lehetne másikon lovagolni, és a mamát nem leterhelni még ilyesmivel is??

2011. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem az első válaszra írtam.Csak mert megláttam hogy rosszul van írva.
2011. ápr. 20. 18:38
 6/16 A kérdező kommentje:
De lehet másikon.Akkor szerinted inkább azon kéne?
2011. ápr. 20. 18:39
 7/16 anonim ***** válasza:

18,34 vagyok.

Gondolj bele, 11 nappal ezelőtt a mama megszülte a kicsinyét, most az ő szervezete is egyrészt regenerálódik, másrészt arra összpontosít, hogy a kicsinek legyen elég teje.

Ha van más lehetőség is, akkor én nem terhelném még egy lovaglással is. Ha nincs más lehetőség, akkor is meggondolnám, nem emberségesebb lenne-e, ha most lemondanék a saját hobbymról a paci érdekében.

2011. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktak a kancán lovagolni, csak ha már másfél-két hónapos a csikó. Egyrészt mert még félős, másrészt mert a kanca ez alatt az idő alatt nagyon ingerlékeny. Persze találkoztam már olyan kancával és kiscsikóval is, akik már 3 hét után dolgoztak - persze nem megterhelő munkát, hanem fél órácskát - de általában kivárják ezt az időt. De mondom minden a kancától függ. Mennyire szívja le a csikó, mennyire ideges, és hogy mennyire félős a kiscsikó - van amelyik a boxból sem mer kimerészkedni...
2011. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Követni fogja az anyját szerintem ne kösd meg mert ideges és ilyedt lesz!
2011. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Követni fogja az anyját és ne kösd ki a csikót. Állandóan a kanca mellett/mögött lesz, majd figyelj rá. Mi, amikor a csikók elmúltak 2 hónaposak, kijártunk velük terepezgetni, mindig mindenhova követik az anyjukat.


De ne kösd meg, ill. nehogy elzavard az anyjától. Egyszer vettünk egy kis méncsikót, akit az hülye gazdája mindig elrugdosott a kancától, ha szopni akart, mert hogy ő most dolgozik...hát úgy féltette a fejét, hogy két hónapnyi gyakorlás volt az, hogy egyáltalán normálisan rá tudjuk rakni a kötőféket.

2011. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!