Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért számít nehéznek díjugrat...

Miért számít nehéznek díjugratásban a kettes, hármas ugrás?

Figyelt kérdés

Díjugratásba versenyzek már egy pár éve, de nekem szinte minden ugrás tipusnál könnyebb a kettes-hármas ugrás, mivel közte ki van mérve a távolság így még arra se kell figyelni és egyszerűen vezeti is a lovat a következő akadályra. De akkor miért mondja mindenki hogy nehéz?


Jó, persze azon kívül, hogy ha elrontod akkor újra kell ugrani az összeset.


2011. ápr. 20. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha rosszul érsz bele, akkor sokkal nehezebb korrigálni mint egy többvágtaugrásos vonalnál. Ráadásul a lónak azt erőből kell ugrania, jó kondíció kell hozzá. És mivel néha - világkupákon, meg nagy, pénzdíjas versenyeken - felesre, vagy nagyon rövidre állítják a távolságokat, ezért sokkal könnyebb leverni.

Vannak olyan esetek, hogy olyan katasztrofálisan ér bele a ló a kombinációba, hogy a következő elembe bele is esik. Ezért nagyon oda kell figyelni a megfelelő távolságra, megfelelő elugrási pontra, mert ha rossz az első elem, akkor onnan nagyon nehéz korrigálni a többit. Kevés rá az idő.

2011. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha rosszul jön ki a vágtaugrás, el van rontva az egész kombináció. Ahogy az előttem lévő is leírta, ha rosszul ér bele a kombiba, nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen korrigálni a hibát, és elkerülhetetlen a verés.
2011. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tolódnia kell, általában ott látszik a ló idomítottsága

Milyen kategóriában versenyzel?

2011. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még csak B2-ben. Igen, azokat amiket írtatok azokat tudtam eddig is, de nekem akkor is a legkönnyebb ugrás a kettes-hármas. Mondjuk lehet hogy azért mert díjlovas vagyok inkább és mind2 ló amelyikkel versenyzek közép-nehéz osztályú díjló
2011. ápr. 26. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó lovad van és megoldja, esetleg korrigálja te hibáidat is. Az, hogy a távolság ki van mérve, azt csak te tudod, a lovad nem! És mi van akkor, ha van egy nagyvágtájú lovad, vagy egy olyan lóval versenyzel, amelyiknek kisebb a vágtája! Mi van akkor, ha kettes kombinációnál éppen csak beesel, vagy éppen rohanva szinte a második elem elé érkezel? "vezeti a lovat a következő akadályra", vagy éppen kioson a kombináció második eleme előtt!! Azt, hogy vezeti a lovat, felejtsd el! A te szisztémád szerint lovas sem kell a lóra, majd a ló és a pályaépítő megoldja! A B-2-es pályákba nem sok trükköt tesznek a pályaépítők. Azt hiszem a VILÁGON te vagy az egyetlen, aki azt állítja, hogy kombinációt egyszerűbb ugratni, mint szóló akadályt! Nem tudom, hogy milyen eredményekkel versenyzel, de az tény, hogy furcsa megállapításaid vannak! Ha már a figyelést is megemlítetted, te mire figyelsz a parcours pályán? Esetleg arra, hogy ki figyel téged? Bocs, de a B-2-det sem tudom komolyan venni, ilyen állítások után!Azt döntsd el, hogy kérdezel, vagy kioktatsz? Ha mindenki azt mondja, hogy nehéz,vagy nehezebb akkor valószínűleg az is , hogy neked eddig szerencséd volt, mert a lovad megoldott helyetted mindent ez a te szerencséd! Azt tudod, hogy a saját lovadnak egy vágtaugrása mekkora???????? Törödj bele abba, hogy a kombinációk ugratása a nehezebb, ha tudsz pályát lovagolni és nem a vakszerencsére bízod magad!!!!! Arra kiváncsi lennék, hogy ennyi téves elképzelés után hogy jutottál el a B-2-ig??
2011. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Mondjuk lehet hogy azért mert díjlovas vagyok inkább és mind2 ló amelyikkel versenyzek közép-nehéz osztályú díjló" Nem kicsit vagy eltévedve, a lovaid valószínüleg a díjlovagló négyszögben tanulták meg a kombinációk ugrásának minden fortélyát.
2011. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!