Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a western és...

Mi a különbség a western és az angol lovaglás között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Más a stílus, különböző nyeregben lovagolnak és más feladatokat kérnek a lovaktól. Bár tavaly a 'Fest der Pferdén' volt egy bemutató melynek az volt a lényege hogy a magas szintű díjlovaglás és a reining között igenis vannak rokon szálak lásd piruett, nyújtott ügetés, stb., de azért a kettő mégis más.

Az angol stílusban valamelyest más a szár és csizmasegítség, a lovaglási stílus is különbözik - a westernesek nem könnyűügetnek, hanem jó mélyen, kényelmesen ülnek a nyeregben - és a versenyfeladatokban is mást várnak el a lovaktól. Az angol stílusban nincs hordókerülés, a westerneseknek viszont eszük ágában sincs ugratni.

Ha megnézel egy sportlovat, teszem azt egy angol telivért vagy egy holland sportlovat, teljesen más testfelépítésűek mint az arabok, vagy quarter horse-ok.

Szóval nagyon különböző a stílus, de magas szinten mégis találni hasonlóságot :)

2011. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én angol stílusban lovgalok és ha mondjuk western táborba mennék akkor nagyon összezavarnám magamat?

2011. ápr. 21. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
én is tanulom őket vegyesbe,nem zavart össze
2011. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a videot!!
2011. ápr. 22. 22:24
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
az alapok ugyan azok, más körítéssel(persze elvileg, mert Mo-n a western azt jelenti, hogy feszítő és 0 lovaglótudás, mert ugye az egy szabad stílus.A profi western persze,de az ritka...)
2011. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Gyirmóton van western lovarda és egyáltalán nem arrol szól amit elöttem írt a válaszoló,de attol még lehet másik lovarda tényleg olyan
2011. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Azért vigyázz h hova mész western táborba.

Írd le esetleg, és ha valaki ismeri innen, akkor írunk róla...

2011. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
74%
Silverado-ról ti mit tudtok?
2012. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bl Farm *-* Nem rég kezdtem oda járni és egyike Mo kevés minőségi westernfarmjainak :))
2013. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!