Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ilyenkor mit reagáltok?

Lovasok! Ilyenkor mit reagáltok?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom főleg felnőttektől, idősebbektől amikor mondom nekik hogy lovagolok ,hogy hát az milyen 'könnyű' sport. Ez alatt azt értem ,hogy például ma is egyik rokonom mondta ,hogy hát az nem elég sportnak ,mert csak ülök a lovon és nem csinálok semmit. Hogy az nem mozgat meg, nem erősít meg, nem 'fogyaszt'(konkrétan így mondta h elhízok). És nem akartam tapintatlan lenni így csak tűrtem és próbáltam valami ellenérvet felhozni. Pedig a végén már olyan ideges voltam h legszívesebben odavetettem volna hogy "basszus akkor ülj fel egy lóra és dolgozz végig 1 órát" biztos megváltozott volna a véleménye-.-" és ez nem az első eset. Kérdem én ilyenkor mit lehet tenni hogy jobb belátásra bírjam őket??
2011. ápr. 24. 19:59
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
És hogy ti mit reagáltok ilyenkor?
2011. ápr. 24. 20:00
 2/35 anonim ***** válasza:
43%
Én meg kutyás vagyok, a lovasok már nem egyszer olyan lekezelően megmondták, hogy a kutyázás egy nagy sz*r hogy csak na. Basszus ennek ellenére a legtöbb ember még csak annyit sem tud megtanítani a kutyának hogy szót fogadjon, nemhogy azokat amiket a kutyások... Bezzeg a lovaglás... Én mit szóljak? Semmit. Úgysem értik meg.
2011. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Jobb sport mint bármi más..Fejleszti a testet,a lelket hiszen egy élőlénnyel vagy együtt és a tartást is fejleszti.
2011. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Semmit, megszoktam. Mosolygok. Nem kell emiatt idegeskedned, ha szeretnéd, elmagyarázhatod nekik, hogy a lovaglás tetőtől talpig minden izmot megmozgat, akkor sem fogják elhinni. Ez tényleg egy olyan sport, amit ha valaki nem próbált, akkor csak azt hiszi, hogy semmire nem való.

Mondd azt, hogy persze tudod, hogy ez nem sport, csak azt nem érted, hogy miért izzadod vizesre a pólódat minden óra után.

Viccre kell venni az egészet. Vagy tényleg ültesd fel őket egy órára. Komolyan én is próbáltam már érvelni, de az ilyen begyöpösödötteknek beszélhetsz. DE állítom, ha csak be kéne menniük a boxba és kihozni a lovat, már azt nem mernék megcsinálni.

Ez van. Próbálhatod azt is, hogy elmesélsz nekik pár edzést, hogy mi mindent kell csinálni, vagy hogy milyen balesetek vannak, de szerintem csak a szót szaporítod. Ne törődj velük. Ők nem tudják, te viszont tudod. Kár leállni vitatkozni.

2011. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Biztosra veszem, hogy aki ilyet állít (említetted azt a valakit) még sohasem ült lovon, s főleg nem eddzett végig vele pár óra hosszát. Aki nézi, annak valóban szép, könnyed sport, mert már csak a kemény munka árán elért összhangot és harmóniát látja ló és lovasa között. Viszont igenis nehéz, sőt! Menézném, mit produkálna, hogyha csak úgy felültetnénk a lóra és az beugrana vágtába! Kis szerencsével megússza élve... Félretéve a viccet: szerintem aki ilyet mond, az meggondolatlan. Én biztosan megmondanám neki, hogy jóbarát, először próbáld ki, majd akkor alkoss véleményt! Mert amikor az első alkalommal a nyereg feltöri a fenekedet és rettenetes izomlázad van a combjaid között, az nem semmittevéstől van. De egyébként a lovaglás jótékony hatásairól nem is szóltam: javítja a testtartást, igenis, fogyaszthat (mert eléggé kemény sport), sérült gyermekeket gyógytornáztatnak és a kisebb lurkóknak pedig a koncentrációképességét, fegyelmét és még sokmindent fejleszt. Jómagam 7 éve űzöm ezt a remek sportot és nem bántam meg, hogy belefogtam. Nálam is megvoltak a kezdeti nehézségek, de szerencsére sikeresen átlendültem minden rossz akadályon. :-)

Bocsánat a kisregényért, de ki kellett fejtenem a véleményemet. :)

Remélem, tudtam segíteni. Üdv.

2011. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

épp a héten mondta az egyik oktatóm hogy ez a sport mozgatja meg a legtöbb izmot.ennyit erröl.

lótenyésztőnek tanulok,nem egy "sima lovardai oktató" mondta.

2011. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

én már 12 éve,nem bántam meg,imádom akármilyen nehéz is.

lehet másnap alig tudok menni egy kemény edzés után,de kit érdekel ha ennyire szeretem?:D

2011. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És így belegondolva tényleg semmit nem tudok tenni semmit, inkább rájuk hagyom. Csak ez most így telítődött és jó volt kiírni magamból :D és utolsó neked is igazad van, ha szeretem és én tudom hogy mi az igazi helyzet kit érdekel? Még egyszer köszönöm a válaszokat :)
2011. ápr. 24. 20:25
 9/35 A kérdező kommentje:
Amúgy én is már 4 éve nyomom csak ez úgy zavar egy kicsit :)
2011. ápr. 24. 20:26
 10/35 A kérdező kommentje:
*-semmit
2011. ápr. 24. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!