Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ilyenkor mit reagáltok?

Lovasok! Ilyenkor mit reagáltok?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom főleg felnőttektől, idősebbektől amikor mondom nekik hogy lovagolok ,hogy hát az milyen 'könnyű' sport. Ez alatt azt értem ,hogy például ma is egyik rokonom mondta ,hogy hát az nem elég sportnak ,mert csak ülök a lovon és nem csinálok semmit. Hogy az nem mozgat meg, nem erősít meg, nem 'fogyaszt'(konkrétan így mondta h elhízok). És nem akartam tapintatlan lenni így csak tűrtem és próbáltam valami ellenérvet felhozni. Pedig a végén már olyan ideges voltam h legszívesebben odavetettem volna hogy "basszus akkor ülj fel egy lóra és dolgozz végig 1 órát" biztos megváltozott volna a véleménye-.-" és ez nem az első eset. Kérdem én ilyenkor mit lehet tenni hogy jobb belátásra bírjam őket??
2011. ápr. 24. 19:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Az Ügetőre egyszer lejött egy híres súlyemelő vagy mi,és lefikázta,hogy milyen könnyű a ló mögött zötykölődni,ez nem sport.Kapott egy szelíd,kezdőnek való lovat,kiment a pályára.A ló megriadt valamitől(versenylovak alapból kissé érzékenyebbek a zajokra)és elvitte a tagot.

Mikor rohantak vagy két pályát,a ló fogta magát és hazament az istállóba.A nagyokos sportoló szabályosan rosszul volt a sokktól.Soha többet nem mondta,hogy ez nem sport :)

2011. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jó :D Hát igen ha tehetném én is kb. ezt tenném :D
2011. ápr. 24. 21:49
 13/35 anonim ***** válasza:
74%

ezért jó a saját ló,arra feltudod ültetni a nagyszájú alakokat :D


12 év után már lehet mikre vissza gondolni,pedig 18 vagyok csak de már 12 év,most ha belegondoltok milyen sok idő ez a 12 év....:)

2011. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Hát igen, kár hogy nekem nincs, pedig megmutatnám hogy is megy ez :D Sajnos nekem nem adatott meg hogy olyan korán elkezdjem, de az eddigi szép négy év azért kárpótol valamelyest :) :D amúgy én 15/L
2011. ápr. 25. 09:47
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
Detto nekem is azt mondják, hogy nem sport.....aha persze nem az -.-" na akkor próbálják ki milyen egy jó kis lovas, edzős nap. Reggel 9-re ki a lovardába etetés a lovakat kihajtani a karámba + amelyiknek bent kell maradnia azokat berakni a jártatóba, utána kiganézni a nyergeket, kantárokat leápolni, utána behozni azokat a lovakat amiken lovagolni fogunk, leápolni őket esetleg fürdetni ha kell, felszerelni, kimenni a pályára egy jó kemény edzésre ugrással és mindenféle gyakorlattal egybekötve utána még pár lovat lelovagolni és még utána rendbetenni a lovakat és megint etetés....és még nem is a saját lovainkkal csináljuk ezt hanem ahova járunk lovagolni....akkor nekem senki ne mondja hogy nem sport vagy üljön fel egy sima órára ahol csak le kell mozgatnia a lovat, fogadok az első 20 perc után lihegve ülne a lovon. De a szkeptikusoknak hiába beszél az ember ők csak maguknak hisznek.
2011. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Hát igen erre sajnos rájöttem :/ de most már eljutottam arra a szintre hogy egyik fülemen be a másikon ki. Csak már egy kicsit sok volt. Igazából nem is értettem, mert négy éve tényleg nem is SPORTolok mást, és nem vagyok elhízva, beteg sem voltam sokat és szerintem elég jól megizmosodtam és a hátamnak is jót tesz, mert ezt egy gyógytornász is mondta ,hogy megmozgat, szóval tényleg ennyit erről :D
2011. ápr. 25. 12:12
 17/35 A kérdező kommentje:
De tényleg milyen vicces is lenne ha egyszer azt mondanánk hogy jó akkor tiétek a pálya, gyerünk! Azt hiszem többet meg sem mukkannának. :D
2011. ápr. 25. 12:15
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is, ha felhozom ezt a témát az osztálytársaimnak állandóan azzal jönnek, hogy ott csak a ló dolgozik és annál könnyebb nincs is....
2011. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Persze, jó vicc -.-" (mármint amit az osztálytársaid mondanak :D) Érdekes, az én osztálytársaim pont nem cseszegetnek ezzel szerencsére...
2011. ápr. 25. 12:44
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

de am tényleg,ha csak a ló dolgozna milyen könnyű lenne.

az első igazi komoly edzés után,mikor leszálltam a lóról összeakart csuklani a lábam :) ÉS csak ügetés volt végig,nem is vágtáztam mert a hajlitásokat gyakoroltam.

18/L


ennyit ért hogy 12 éve lovagolok :) meg ennyire "könnyű" :D

2011. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!