Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó lenne a lányomnak egy ló?

Jó lenne a lányomnak egy ló?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves (kis)lányom.Szeptembertől lovagol,már eljutott az ügetésig,nemsokára jön a vágta.Pici kora óta szereti a lovakat és szeretne egy sajátot.Van több állatunk,van sajátja is akik nagyon jól vannak,hiszen a lányom gondozza őket rendszeresen.Minden másnap tudna kimenni a lóhoz.Vagy mindennap kivéve a hétfőt,szerdát.Bértartásban lenne,ridegbe,de ez a ló fajtájától is függ.Milyen fajta ajánlott egy 12 éves lánynak?Volt olyan lovaglóórán ahol a lovat ijesztgették,meg tudta fogni.Egy arabon lovagol,nagyon tetszik neki hogy ez a ló sebes,mármint nagyon tud menni.Mennyibe kerülnek az oltások,egy évben hányszor kapnak a lovak.Mikor kell féregteleníteni őket és az mennyibe kerül?Mik még a fontos dolgok ilyen szempontból?
2011. ápr. 24. 20:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
embereeeek. Én nem vagyok gazdag, sőt még csak jómódú sem, és 2 lovam van itthon akik midnent megkapnak és jól elvannak. Egy 12 éves kislánynk nyilván nem egy méregdrága lovat akarnak venni hanem mondjuk.. egy hafi félvért. Az megérné nme nőné ki gyorsan sok midnere jó, de nem is eszik húde sokat.:):) Nyáron emg még annyitsem.:) Szóval ha havonta van rá 10-15 ezer forintod (márha otthon tartod) akkor szerintme semmi gond nem lesz vele. Kell még venni neki felszerelést de semmi baja nem lesz annak a gyereknek ha szőrén "lovagol" egy két évig, az úgyis sokkal jobb és jobban fejleszt mindent.:) Szeritnem nyugodtan! :D És sok sikert hozzá:)
2011. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Sok mindent írtak a hozzászólók, amelyek részben igazak is.

Az én lányomnak 8 éves korától volt lova, nem is egy, az unokámnak születése pillanatától. A lovaglás fokozottan balesetveszélyes sport. Védekezni úgy lehet, hogy az ember megtanítja jól ülni és lóval bánni a gyermekét vagy hozzáértő embert fogad mellé aki megtanítja. Mongóliában 80 km-es versenyeket rendeznek 5 éves gyerekeknek. Tehát meg lehet tanulni. A ló nem fajtafüggő, hanem a gyerek tudás szintjéhez igazodó dolog. Érdemes a gyerek magasságát is figyelembe venni, se túl kicsi , se túl magas ne legyen. Vannak kifejezetten nyugodt , kiegyensúlyozott lovak, melyeknek ez a tulajdonság kifejezetten a fajtára jellemző. Pl. a fríz lovak, haflingi, fjord, a magyar lovak közül a Furioso North Star, a kisbéri eleve nem az mivel magas telivér hányaddal rendelkezik és az arab sem megfelelő választás.

Oltások: A kötelező valóban évente egyszer. 40 éves tapasztalatom: évente 2x tetanus és lóinfluenza, ha herélt a ló an kombinált oltás kb. 4100 ft+állatorvos, ha kanca külön tetanusz + Resequin ez kb. 10-12000 ft+ állatorvos. És érdemes évente egyszer Nyugat Nílusi vírus ellen is leoltatni ez is kb. 10000 ft+állatorvos. Mivel találkoztam már többször is veszettség miatt kiírtásra kerülő lóval , ha szabadon van tartva érdemes ez ellen is leoltatni. Féreghajtás pedig a szakirodalom szerint is negyedévente szükséges. 4000-8000 ft /db, attól függ milyet vesz az ember. Érdemes minél szélesebb spektrumu féreghajtót venni.A hafikat és a fjordokat általában nem kell patkolni, csak körmölni. Áráról írtak már.

Gyerekfelszerelésként még hozzáfűzném én vennék még kobakot és gerincvédőt is. Kobak 6000ft körül, gerincvédő 12000 Ft körüli árban már kapható. A csizma lovagláshoz védő eszközként is jó szolgálatot tesz, nem szabad spórolni vele. Egy ismerősöm kislány vágtában megijedt a lovon(14 éves volt) és a ló nyakát átölelve leugrott. Mivel nem engedte el a ló nyakát begyűrődött a ló alá aki rálépett véletlenül a lány lábára és patkóval csontig felhasította az izmait térd alatt, két komoly műtétje volt utána. Ha rajta a csizma legfeljebb zúzódásokat szenvedett volna.És még egyszer leírom, nem eltiltani , hanem jól megtanítani kell a gyereket. Én először megtanítottam jól ülni, aztán kaszkadőrt fogadtam a lányom mellé. Később versenyzett is díjugratásban eredményesen A2-ben.

2011. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

TI MIRŐL BESZÉLTEK?!

Egy gyereknek igen is szabad lovat venni! igaz, hogy a lányod még nem haladó lovas, de az én lányok 10 éves volt mikor az első lovát kapta! Egy Arabot!! Anyagi háttér, viszont jó ha van hozzá.Arra pedig ne hallgass, aki azt mondja, hogy életveszélyes! BÁRKIVEL megtörténhet hogy rosszul esik a lóról, még a profikkal is! Mellesleg ha a lányod imád lovagolni, egy baleset nem fogja megállítani a lovaglásban. Sok sikert!

2011. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Már megy neki a vágta is,elég jól.Sajnos 2 héttel ezelőtt ott kellett hagynunk az órát mert megijedt a ló és 2x ráugrott a lányom lábára,sajnos nem tudott rálépni.Mondtam neki hogy akkor menjünk,de ő még 2 kör erejéig még visszaült.Sajnos én attól félek hogy ha megveszem neki a lovat (akkor kimegy terepre,vagy órán is megtörténhet) és ledobja a ló,mi lesz ha utána félni fog.Ez a "lábas-ügy" nem volt olyan vészes és mondta nekem hogy nem haragszik a lóra hiszen nem tehet arról hogy megijedt.Még sosem esett lóról és futószáron sem volt soha.
2011. jún. 8. 17:56
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 8. 18:00
 16/21 anonim ***** válasza:
és nyáron majd a kislány fog neki kaszálni? vagy zöldet hordani?Nem kis munka mi apukámmal minden nap megyünk amikor nem esik az eső..nagyon fárasztó de örülünk mikor az utolsóval hozzuk. jelzem még csak csikó 4 talicska zöld elég neki estére meg reggelre. Mi lessz ha meg nől? 3x ennyit kell neki hozni. :) Gondolja át. nem valami könnyű lovat tartani.
2011. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Rárúgott a ló és otthagyta az órát? Nekem ez furcsa, ha a ló rárúg attól még fel kell ülni rá és csinálni a feladatokat. Tudom a lányod még kezdő nem fogja tudni kezelni ha a ló bakkol, rúg, ágaskodik vagy csak nem azt csinálja amit akar. De innentől kezdődig a tanulás a lóval való bánásmódról és munkáról és főleg probléma kezelésről. Amíg ilyen dolgokat nem tud és nem képes egy 4-5 éves lovat megfelelően lovagolni nem vennék neki. Még terepre se, sőt hobbira se, mert attól még hogy hobbiló tudnia kell az alapdolgokat. Ha a lányod már megtanult rendesen lovagolni és lesz mögötte 3-4 év gyakorlat akkor vennék neki.
2011. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ráugrott 2x.És ledobta a körmét is a nagy lábujja,meg lila is volt nagyon.
2011. jún. 9. 19:09
 19/21 Diamond's master ***** válasza:

Nem elég megtanulnia vágtázni, könyörgöm, saját lóról van szó! Legalább ugratnia, meg kell tanulni, vagy különféle lovakat biztosan lovagolni! Mert lehet, hogy az edzésen látszatra nagyon jól megy neki, de lehet,hogy a saját lova felett (nem szokott hozzá, nem rajta tanulta) nem tud majd uralkodni. A másik pedig az, hogyha leesik, és elveszti a bizalmát a lovakkal, akkor mi lesz a lóval?

Ha mégis megveszik én arabot nem ajánlanék, haladóknak sem igazán való, én agyrázkódást kaptam, mert levágott az edzőm NYUGODT arab lova.

A másik pedig, hogyha már tud is vágtázni, a ló nem biztos, hogy úgy fog vele viselkedni, akár az iskolapóni.

Sokkal több tapasztalatot kell szerezni egy saját lóhoz!

Tudnia kell kezelni a rossz napjait a lovának, mert ha már saját pacija lesz, akkor nem lesz az, hogy az edzője lefutószárazza, és minden meg van oldva, irány haza, 2 hét múlva jövünk..

2011. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem nyugodt iskolapónin lovagol.Írtam hogy egy arabon,aki sajnos nincs mindennap lejáratva a gazda betegsége miatt.Más nem lovagol rajta csak a lányom.Elég sokszor makacs a ló,volt amikor inkább hátrafelé akart menni a sárló kancához,de meg tudta oldani,már vízben is voltak.és ha lovat vennék neki akkor inkább a környékünkről,hogy előtte lovagolhasson rajta eleget ahhoz hogy megtudja az esetleges rossz szokásokat is.
2011. jún. 15. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!