Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehajtja a fejét lovaglás...

Lehajtja a fejét lovaglás közbe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy ló, idősödő magyar félvér kanca, és a lovaglóóra vége felé már egyre gyakrabban lehajtotta a fejét, sőt hirtelen lecsapta én meg egyszerűen alig bírtam fogni a szárat és én is majdnem átestem a nyakán. Mit csináljak ha ilyet csinál? Én rosszul csináltam valamit, hogy ezt csinálja?
2011. ápr. 25. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Azért neki is elgémberedik a nyaka ha sokáig úgy kell tartania, engedd egy kicsit hogy lent legyen neki... Velem is szokta ezt csinálni a ló hogy fél óráig egyfolytában húzogatja a szárat és majd leesek róla, olyankor picit engedni kell neki.
2011. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Unja a banánt valószínűleg. Ilyenkor jól zárd oda a csizmáidat és igazítsd fel a fejét - kicsit mozgasd meg a zablát a szájában úgy, hogy ilyen "fűrészelő" mozdulatot végzel. Nem kell durvulni, csak erélyes legyél.
2011. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Picit adhatsz neki több szárat, mozgasd át a szájában a zablát.

Legvégső esetben martingál.

2011. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mennyire hajtja le? lehet hogy csak támaszkodni akar szerencsétlen.
2011. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem elfáradt a feje. Pihentesd kicsit. Menj vele lépésbe és adj neki szárat és dicsérd meg,h ügyes volt és ez jelzés neki,h nem kell sietni,most pihenés van. Ilyenkor hagyd,h lehajtsa a fejét.
2011. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
a ló nyaka természetes mozgás közben NEM zár be 90 fokos szöget a testével. meg kell nézni a westernlovasokat, akik leginkább "lóbarát" stílusban lovagolnak: a lovak feje mélyen lent van, a mozgásuk laza, kényelmes. elég bármilyen videót megnézni, látszik, hogy ha a lónak választási lehetősége van, nem szegi fel a fejét. a lovad előrenyújtja a nyakát, kényelmes tempót vesz fel és lenn tartja a fejét, az azt jelenti, hogy ellazult; örülhetsz, jól csináltad. ha ilyenkor feltéped a fejét, gyakorlatilag azért bünteted, mert jól érzi magát és együttműködik.
2011. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mikor lépsz add oda neki a szárakat... hosszú száron léptesd élénken! Nekem ez bejön!
2011. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
az is előfordulhat, hogy húztad a száját, és ezzel "ellenkezett"
2011. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt mondom de szerintem nem ismered fel hogy támaszkodik. Ez jó dolog és az egész edzés alatt lent kéne lennie a fejének, úgy lenne a jó de legalább támaszkodik. Ha meg rángatja a szárat előre kell lovagolni és közben megtartani vagy martingált is tehetsz rá.
2011. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

attól még, hogy martingált, szügyelőt, dupla szárat, flancos zablát meg mittudoménmit tesz rá, nem lesz jobb lovas; ha a lovam ezektől megy jobban, én nem lennék rá büszke. szerintem minél természetesebb egy ló mozgása, minél kevesebb "kényszerítő eszközt" használ valaki lovaglás során, annál jobb lovas, annál jobban tud egy hullámhosszra kerülni a lóval. ez persze csak az én véleményem.

http://www.youtube.com/watch?v=HHLSQ1YILEo

a fenti videó nagyjából összefoglalja a lényeget.

(17:04 voltam.)

2011. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!