Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Inkább kancát vagy inkább...

Inkább kancát vagy inkább mént vegyek?

Figyelt kérdés

Párszázezer forintból venném meg, bértartásban tartanám. Tisztában vagyok a kiadásokkal (etetés, itatás, féregtelenítés, oltások, bértartás ára stb.), ne azt írjátok, hogy nagy felelősség! Inkább kancát vagy inkább mént vegyek? Azt is írjátok le, hogy miért!

Köszi.


2011. ápr. 25. 13:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ne így döntsd el, hanem kezd el lovakat keresni.Nézz meg annyit amennyit tudsz és válaszd ki azt aki hozzád passzol. Hogy kanca vagy mén az mellékes.
2011. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Mént nem szokás bértartásban tartani, egyrészt mert alig van, aki elvállalja, másrészt mert sok gonddal jár, hogy viszi a farka.
2011. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Mént nehezen vinnél bértartásba, nagyon kevés lovarda van, ahova beengedik őket, mert problémásak. Inkább herélt vagy kanca. A heréltek nagyon nyugodtak tudnak lenni, a kancák néha hisztisebbek, de lófüggő. Mént szerintem bértartásba ne.
2011. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Mént ne vegyél, mert hisztis és nehezen kezelhető, és a kérdésedből lejön, hogy nem vagy túl tapasztalt.

Kancát vagy heréltet vegyél, nyugodtabbak, könnyebben kezelhetőek, és bértartásban is jobban örülnek nekik, mert a mének macerásak tartás szinten is.

2011. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Eléggé tapasztalt vagyok: sok lovas könyvet kiolvastam már és nemsokára megtanulok vágtázni (már több mint egy éve lovagolok). Azért köszi a válaszokat.
2011. ápr. 25. 14:44
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Eszedbe ne jusson lovat venni, ha ilyen kérdéseid vannak... egy év lovaglás az tudod mennyi??? Főleg ha még vágtázni se tudsz... Csak problémád lenne a lóval, még annak se ajánlatos lovat venni aki 6éve csinálja. Ha majd minden lovat, minden jármodba el tudsz terepen lovagolni, az idomítás és díjugratás alapjait és van egy jó edződ ismered akkor talán, de amúgy csak bele fogsz csömörleni és pár hónap múlva eladod.
2011. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Vágtázni se tudsz , de tapasztalt vagy... LOL, ez volt a nap vicce:D
2011. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

1,pár százezerből csak olyan lovat kapsz ami szar vagy problémás

2,mének nagyon problémásak(pl. leesel aggódhatsz hogy talál egy kancát)

3,először tanulj meg lovagolni és keress minél jobb edzőt.

2011. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
ez fájt :'D
2011. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

4 éve lovagolok. Van egy 1 éves csikóm. Engem nagyon kibeszélnek a faluba. Pedig hihetetlenül szelíd csikónk van a másik szomszédnál bolond a csikó mindenkit megrúg meg megharap minket beszélnek ki. Nekem se volt tapasztalatom mikor elkezdtem loval foglalkozni. Igazság szerint nem is akartam lovat venni. De megláttam nagyon rossz körülmények között és ezért hoztam el. De nem bántam meg örülök, hogy van lovam.Mások véleményét meg lesz.rom.


Te is lesz.rhatod a véleményünket de 1 lv lovaglás az neked 0. Még egy tapasztalt lovas is ronthat. Nem egy 1 éves lovagoló...Szegény ló jól meg téped majd a száját. :(



Ha veszel inkább kancát.


Ha egy ilyen kezdőnek lovat adnak akkor az már máshol nem végzi csak vágóhídon. Te meg maximum kórházba. Más egy ló karámba lovagolva mint terepen. Terepen nagyon kell vigyázni!

2011. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!