Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy magától nem tud az ember megtanulni lovagolni, vagyis normálisan biztosan nem?

Figyelt kérdés

Ez nem igaz! Apum gyerekkori barátja tanyán nőtt fel állatok között. Apukája fiatalon halt meg, ő látta el az összes állatot, semmi szórakozása sem volt. Csak egy, a lovak. Ugyan ki segített volna neki megtanulni? Senki, teljesen egyedül sajátította el ezt a szép sportot. Kitapasztalta magától, hogy össze szorítja a combját, le a sarkakat stb, stb..

Sokszor pofára esett ugyan, de megtanult. Engem is, és a testvéreimet is ő tanított meg lovagolni nyeregben is, és szőrén is.


Járunk lovastúrákra másokkal, de még senki nem mondta, hogy bármit is rosszul csinálnánk, sőt.


2011. ápr. 25. 16:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
40%
Engem tanítanak,oktatóm van.Meglátszik,még SOHA sem estem le a lóról.Neki ki kellett tapasztalnia ami sok eséssel jár.Nekem elmondják hogy megelőzzék az eséseket.
2011. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
persze, oktatóval nyilván könnyebb, de akkor is megtanult egyedül. Én egyszer estem végül is a csikó piszkálta, ő hátra rúgott, én meg leestem:D de rögtön mondta, hogy üljek vissza, mert ha most nem ülök vissza, lehet, hogy többet nem merek majd
2011. ápr. 25. 16:59
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Aki szereti a lovat áldozzon pénzt és időt a tanulásra, edzőre!Az hogy megtanul a maga módján lovagolni nem biztos hogy jó a lónak.A képzetlen lovas a legnagyobb állatkínzó!
2011. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy képzetlen? cirka 30 éve lovagol, és azóta oktató :D
2011. ápr. 25. 17:22
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
ez így ebben a formában nem igaz... az ember igenis meg tud tanulni lovagolni, magától. csak éppen sokkal több pofára eséssel jár, átvitt és szó szerinti értelemben is. az oktató arra jó, hogy a segítségével elkerüld a lehetséges hibákat, elmondja, hogy mit hogy kell csinálnod, hogy úgy ülj a lovon, ahogy a nagykönyvben meg van írva. ha apukádnak lett volna oktatója, valószínűleg kevesebb lila foltja lett volna. de az eredmény végül is ugyanaz. ha magadnak kell megtanulnod, hogy lovon maradj, akkor meg fogod tanulni. csak éppen oktatóval sokkal egyszerűbb.
2011. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%
Az edző segít az idomításban, összelovaglásban és elméleti tudást is ad.jó ha valaki a földről ellenőrzi a dolgokat.
2011. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

17:24 nem apum tanult meg így lovagolni, hanem a barátja:)

Persze én is aláírom, hogy oktatóval könnyebben, hamarabb, és kevesebb sérüléssel lehet elsajátítani, csak sokan szerint abszolút, de egyáltalán nem lehet magadtól megtanulni!


Én meg apum barátját tartom igazi lovasnak, ő aztán megszenvedte a tanulást, és nem vigyázott rá senki, hogy jajj le ne ess. Ő sokszori esés után is visszaült, és nem hagyta annyiba. Szóval a szememben ő egy igazi lovas

2011. ápr. 25. 17:53
 8/41 anonim ***** válasza:
72%
oké.és csak kíváncsiságból összelovagolja őket?száron mennek a lovak?
2011. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

ez egyértelmű:)


azóta a sok-sok év alatt rengeteg mindent megtudott ő is. Itt most konkrét az a lényeg, hogy ő gyerek fejjel egyedül megtanult lovagolni, és nem értem mért zárják ki sokan azt, hogy úgy nem lehet megtanulni!

2011. ápr. 25. 18:31
 10/41 anonim ***** válasza:
72%

Kíváncsi vagyok arra, hogy mikor valaki magától tanul meg lovagolni, arra is a saját kis eszéből jön rá, hogy mi az pl. hogy vállat be, vagy összeszedettség...


Nekem is van ismerősöm, aki magától tanult meg lovagolni. Roppant büszke rá. A ló annyira nem örül, mikor az ember ráül.

2011. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!