Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg lovagolni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hány alkalom kellett ahhoz, h megtanuld rendesen mindhárom járómódot: lépés hány alkalom, ügetés hány alkalom, vágta hány alkalom? És mikor engedtek el a futószárról?

Kezdő lovas vagyok...


2011. ápr. 29. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem iskolában tanultam, úgyhogy már az első alkalommal terepre mentünk és akkor már volt vágta is. Azóta eltelt pár év, és még mindig élek :) Bár így visszatekintve lehetett volna baj is belőle, de szerencsére nem lett :)
2011. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Idestova 10 éve lovagolok, nekem 1-1,5 év kellett, h megtanuljak :)
2011. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még nem tanultam meg. Legalábbis a saját elvárásaimhoz mérten nem, pedig vagy 6 éve már nyomom az ipart. Futószárról amúgy 20 óra után elengedtek, decsak azért, mert nem akartam sose versenyszinten lovagolni.

Egyébként ezt nem lehet megmondani, van akinek 10 alkalom kell, van akinek 100. Ez tehetségtől függ, nameg szorgalomtól és edzőtől.

2011. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én 3 éve lovagolok és csak az ügetésnél járok :/ pedig hetente 1-2x járok
2011. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tökéletesen megtanulni... 4-5 évnek is elkell telnie ahhoz hogy meglegyen a támaszkodás és a stabil ülés, de még akkor is néha javítani kell az üléseden! Természetesen nem úgy értem hogy nemtudsz ülni hanem hogy sok iső kell mire kialakul!
2011. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
aki azt írta, hogy 3 éve lovagol, és még csak üget, azt szerintem nagyon le akarják húzni pénzügyileg.... nem tudom mennyiért lovagolsz, de hogy 3 évig ne vágtázz... szerintem a leggyengébb képességű lovas is eljut arra a szintre 3 év alatt, hogy legalább megmaradjon a lovon vágtában :/ 3 év alatt már biztosan kéne ülni mind3 jármódban, szerintem válts lovardát, a pénzed kell nekik csak... (én is jártam ilyen helyre, kb. fél évig vezetgettek lépésben terepen, 2x ügettem, de nem tanítottak.... el is mentem onnan)
2011. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 13 éves lány vagyok, nyáron leszek 14. Még nem egész másfél éve járok lovagloni heti 1-2 alkalommal, és már voltam többször terepen is, és egyike vagyok annak az 5 embernek, aki lovagolhat az új/fiatal lovakon is :) Ugratok, vágtázok, tehát minden álmom teljesült :)
2011. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 éve lovagolok, és mindig lesz mit tanulni:)
2011. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 éve lovaglok és problémás lóval ugrok 130-as pályát...
2011. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:02-nek :

(én vagyok az aki azt írta hogy 3 éve lovagol és csak üget)

2500ft-ért lovagolok és az is 50perc. Hidd el elmennék csak hát kérdés az, hogy hova.. hiába van egy pár lovarda/lovaglási lehetőség a környéken ha eggyik se jobb/megfelelő :S

2011. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!