Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy gond a tüdőtágulat?

Nagy gond a tüdőtágulat?

Figyelt kérdés
Ló vásárlásra adtam a fejemet és a ló,amit kinéztem tüdőtágulattal "küzd".Az van írva a hirdetésbe hogy enyhe tüdőtágulattal.Mit jelent ez?Miben akadályozza a munkát a lóval?
2011. ápr. 30. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gondok egyike. Gyógyíthatatlan, megfelelő környezetben maximum szinten tartható, a ló erősen (pl verseny) nem terhelhető.

Jótanács: valami szakértőt sürgősen szerezz be, ha ilyen kérdéseket teszel fel...

2011. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezzel a lóval nincs munka. Lehet társaság másik lónak, vagy "kiállítási tárgy", de érdemben nem lovagolható.
2011. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tüdős lovat ne vegyél, csak viszi a pénzt (állatorvosi felügyeletet igényel), lovagolni nem lehet, csak legeltetésre és más ló társaságának jó.

Inkább válassz egy egészséges lovat. Mindenképpen vigyél magaddal egy hozzáértőt, hogy ne vágjanak át.

2011. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lovasoktató ***** válasza:

Valóban nagy gond,nem gyógyitható de kezelhető.Enyhe esetben még sokmindenre lehet használni.Amikre gondolni kell:-nem ajánlatos zárt istálóban tartani

-az időjárásra érzékeny(nagy meleg,pára stb)

-a takarmány pormentessége

Az idő múlásával a tünetek súlyosbodnak.Ha mindezekell tisztába vagy és még igy is szeretnéd.Arra is gondolj hogy sajátod ,megszereted és elég szarérzés a szeretett állatodat szenvedni látni.Én is inkább azt javaslom válassz első lónak egészségeset,hiszen még ennek is lehet olyan baja amit senki nem tud esetleg később jön ki.

2011. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!