Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, megvegyem? (lent)

Mit gondoltok, megvegyem? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval lovat vennék,bár nem kell hogy legyen minden papírja,csak tudjak rajta lovagolni.(ennek pl. nincsen)Egy pej kancáról lenne szó 200.000 ft-ért.Bekocsizva belovagolva,7 éves magyar félvér.Rideg tartásban volt egy kis ménessel,és lehet hogy vemhes is (jövőre születhet neki csikója).A tulaj őszinte,ráadásul ismerős is-bízunk benne.Az a baj hogy nem vittünk cuccokat amivel ki tudjuk próbálni a lovat,a tulaj csak egy kantárt tudott adni.(eladta a nyergeket)A ló, ha születik csikója szerintetek mennyi az esélye hogy egészséges csikó lesz és nem halnak bele?(az utóbbival ez történt:(

Egy barátom ült rá 79 kilójával és elviselte,csak néha elkezdte rázni a fejét,mert idegenek is voltunk neki,ott volt a többi ló(ménes) is és ideges volt ez miatt...(legelőn próbáltuk ki).El kell hogy mondjam puha szájú,könnyen kezelhető.Mivel nyereg nem volt a 160-170 cm-es lóra,megpróbáltam felülni rá.Lépésben vezette mellettem a hapek,majd ügetésben.Vágtát nem mertem kipróbálni,mert vizes volt a talaj és nehogy elcsússzon.A hapsi mondta h nem szereti ha a lovat vezetik,ekkor átvette az ismerősöm és ő vezetett.Egyszer csak a fejét lekapta és felállt (egy kicsit,nem teljesen) 2 lábra.Szerencsére megtudtam kapaszkodni a sörényébe és a kantárt húztam lefelé.Az ismerősöm meg közben megnyugtatta.Aztán utána minden simán ment.Szerintetek megszokna engem,mert hogy őszinte legyek nincs a közelben olyan ló ami tényleg jó lenne a számomra.(Legalább vagy 7-10 lovat néztünk meg sikertelenül.)Nálunk még van 2 mén ló az egyik 10 éves a másik 5.Ha megvesszük mindig lenne vele foglalkozva...(15 éves lány)


2011. máj. 1. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Van két lovatok és ilyen marhaságokat kérdezel? Természetesen nem. Az, hogy nincs nyerge azt jelenti, hogy a tulajnak semmi pénze, valszeg a lovak rovására is ment.

A nyereget nyilván azért is tudták nékülözni, mert a ló be van lovagolva annyira, hoyg ne dobjon le, aztán kivágták a legelőre és kész. Semmi képzettsége, rendszeresen lovagolva gondolom nincs.

A viselkedésén pontosan az látszik, hogy nincs kiképzeve.

A csikó manapság egy kolonc, papírok nélül kvázi eladhatatlan, vagy nagyon olcsón.

2 ménhez nem viszünk kancát! Mert verni fogják magukat, vagy jönnek a csikók futószalagon, ami meg megint súlyosan etikátlan.

2011. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezt sehogy sem tudnám valahogy megoldani?
2011. máj. 1. 15:32
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a tulaj az egész állatfarmját szeretné eladni és nyergeket meg haszonállatokat,sőt kantárokat vettek meg tőle,lovagolva volt a ló.Már nem akar lovagolni,tenyészteni,mezőgazdasági munkákat végezni.
2011. máj. 1. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Azt a kancát mének közé nem vinném vagy akkor a csődiket ki kell herélni. Meg mi az, hogy lehet vemhes? Esetleg egy állatorvossal meg kéne nézetni, hogy tényleg van-e benne csikó.

Mennyire tudsz lovagolni? Ezt a lovat szerintem jó ideje nem ülte senki és újra kéne vele kezdeni az alapoktól. 200 ezerért, már illik egy lóútlevelet is adni hozzá (az az okmány minden lóra kötelező), vagy legalább legyen egy sütése.

Ti tudjátok, de szerintem ez a ló nem lenne számodra alkalmas, főleg nem a csődörök közt. Ha azok eddig normálisak voltak, akkor a kancától "meghülyülhetnek" és a kezelésük is nehezebb lesz.

2011. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze vedd meg el lehet azt különiteni a méntől már ki is próbáltátok árban nem drága de arra számoljál hogy reckéris mert lehet hogy a következö csikó is dögölve születik az anyja is bele dögölhet azt tudom ajánlani ha megveszed állat orvossal rendszeresen vizsgáltasad
2011. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

papír nélkülnem veszünk lovat. Ha csak hazafelé megállít a rendőr és nincs papír,mindjárt ugrott 120 ezer forintod.

orvossal nézesd meg, soha nem vennék meg úgy lovat,hogy egyszer látom egy órára.

és mi az,hogy "lehet benne csikó" szépen tartja az állatait,aki ráenged egy mént a ménesre, lesz ami lesz alapon.

2011. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Na ez durva.200 ezerért belovagolt és bekocsizott..papír nélkül "lehet hogy vemhes".A rohadt nagy igénytelenség miatt tartunk itt,mármint az egész ország! Egyáltalán minek vannak ménjeid??túl drága kiheréltetni inkább szaporítósat játszotok?Nagyon szigorúan kéne büntetni a szaporítást és a papír nélküli adásvételt!
2011. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A lónak mi elintéznénk a papírjait,besüttetnénk!Nekünk csak 2 LOVUNK VAN!!Nincs ménesem!És megnézetném állatorvossal is ez lenne a legkevesebb!Csak arra voltam kíváncsi, hogy megvegyem-e.Nem baj HA benne van a csikó,majd eladjuk...
2011. máj. 1. 18:57
 9/14 A kérdező kommentje:
ÉS g azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy másodjára néztük meg.És valószínű többször is megnézzük, csak akkor már viszünk nyerget is.Az értelmes válaszokat 'előre' köszönöm.
2011. máj. 1. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:

nem értetted a válaszokat.

neked ménjeid vannak, oda minek veszel kancát? Csak balhé lesz belőle.

Az eladóra mondtuk, hogy ráengedte a ménesre a mént,mivel azt írtad, hogy a kanca a ménesben állt és lehet, hogy vemhes. Na ahhoz mén is kellett.

Mi azt mondjuk ne vedd meg, de te már úgyis döntöttél.

rá fogsz még egyszer ennyit költeni a papírokra a bedütésre. annyiért már vehetnél egy rendesen belovagolt, nem elvadult, nem sütetlen, nem vemhes lovat útlevéllel.

2011. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!